Ode dna se odráží nejlépe, rezerva dorostenců opět boduje

V neděli 9. 2. odcestovala dorostenecká rezerva do více méně domácího prostředí, Budišova nad Budišovkou.

FBC Přerov B 3:1 FBC Mohelnice

Před vzájemným zápasem se sousedem tabulky z Mohelnice na něj ztrácíme 4 body. Vítězství by nás opět o kousek více  přiblížilo od odlepení se z posledního místa. Opatrný zápas ze začátku utkání vystřídala smůla v zakončení. První branku
vstřelil Lukáš Zvěřina až v polovině druhé třetiny a dodává pocit jistoty na přerovské hole i v jejím závěru, kdy doručil míček do branky podruhé. Klidný průběh třetí třetiny narušilo vyloučení doplněné o osobní trest. „Chtěl bych zažít třetí třetinu bez zbytečného vyloučení nebo nějakého zkratu...”, popisuje Michal Krampla nastalou situaci ohledně vyloučení. Pár chvil po konci oslabení Mohelnice snížila skóre na rozdíl jedné branky a bylo zaděláno na drama. Po mohelnickém time-outu už jsme soupeře ale k ničemu nepustili. Vítězství potvrdil Noel Gavaller do prázdné branky.

FBC Přerov B 4:4 FBS Olomouc B 

Zápas dvou dorosteneckých rezervních týmů měl od svého začátku hodně vysoké tempo, a to i přes to, že jsme mezi zápasem s Mohelnicí a Olomoucí měli pouze 15 minut pauzu. Úvod zápasu viděl Noel Gavaller následovně: „Ze začátku jsme Olomouc celkem přehrávali, taky jsme dali první branku, ale potom z jedné jediné větší šance Olomouc vyrovnala a ve druhé třetině přidala ještě dvě branky.” Olomouc byla ve svém živlu a přidala ještě jeden gól. Ovšem, do své vlastní svatyně. Toho později využili Jonáš Pavliš na srovnání a Noel Gavaller k otočení průběžného stavu na přerovskou stranu. Třetí třetina se již tradičně rovná zbytečnému vyloučení, tradice se přece musí dodržovat. Přichází vyloučení za špatné střídání. „Škoda dalšího zbytečného oslabení, ve kterém Olomouc vyrovnala”, popisuje Noel Gavaller. Jeden bod z tohoto duelu nakonec stačí k posunu z posledního místa.

Tým složený převážně ze starších žáků doplněných o zkušenější dorostence, kteří zde mohou získávat zkušenosti s o několik let staršími protihráči, se aktuálně může pochlubit svou formou. Z posledních 4 zápasů získal B-tým 7 bodů a v tabulce formy se nachází na třetím místě. V celkové tabulce se bodově přibližuje Lipníku na sedmé příčce. Další zápasy dorostenci B sehrají 22. 2. na domácí hale, přijďte nás podpořit!

Autor článku: Martin Filka

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!