Omlazená sestava A-týmu odstartovala sezonu s jedním bodem

Sezonu 2017/18 odstartoval o tomto víkendu i mužský A-tým, který se vydal v obou hracích dnech na palubovky soupeřů. V sobotu se představil na hřišti Šumperku, v neděli se v Litovli utkal s Uničovem. Do obou zápasů se mladá sestava Přerova musela obejít bez kapitána Maliny, dále nejproduktivnějšího hráče z minulé sezony Koutného a Ondřeje Haliaka, který je dlouhodobě na seznamu zraněných hráčů.

FBC MSEM Přerov – Fbc Asper Šumperk 7:8  (2:4, 0:3, 5:1)

Střely na branku: 31:35
Hráč utkání: Zdeněk Raška

Hned na úvod sezony na nás čekal těžký soupeř a to Šumperk, který na své horké půdě nenechává body zadarmo. Zápas začal v dobrém tempu, od začátku zápasu nám dělal problém převážně povrch než soupeř, což se ukázalo hned u první inkasované branky. Sice se nám podařilo vyrovnat, avšak Šumperk svoji kombinační hrou procházel naši rozhozenou obranou jako nůž máslem a do konce první třetiny přidal další tři branky. Ke konci úvodní části se nám sice podařilo výsledek ještě jednou poupravit, největší noční můra však přišla ve druhém dějství. Zde Šumperk přidal na obrátkách, vstřelil další tři branky a do závěrečné části šel s pětibrankovým náskokem. V poslední třetině jsme neměli co ztratit, Šumperk možná trochu podcenil skóre. Černá můra pro domácí tým přišla v poslední minutě, kdy se nám podařilo vstřelit hned tři branky a drama bylo na světě. I přes závěrečný tlak se nám nepodařilo dotáhnout zápas do prodloužení a tak tři body zůstaly na domácí půdě v Šumperku. Nutno uznat, že zaslouženě. Šumperk ukázal své zkušenosti, což našemu mladému týmu chybí. I tak se naše mladá pětka ukázala v dobrém světle a se skvělým Raškou v zádech odcházela ze zápasu se vztyčenou hlavou.

Sestava: Raška, Ceh - Dvořák, Fafílek, Klimecký Rob., Vlček, Brauner, Jurečka, Kaďorek, Borges, Budník, Loucký, Hořecký, Hnila

FBC MSEM Přerov – FBC MARTECH ZŠ Uničov  3:4 p.n. (2:1, 1:0, 0:2)

Střely na branku: 25:28
Hráč utkání: Pavel Ceh

Nedělní partii jsme rozehráli s dalším soupeřem z olomoucké metropole – Uničovem. Oproti prvnímu zápasu byl tým ještě více oslabený, když neodcestoval Kaďorek a Borges.

První třetina patřila naší sestavě, bylo to ale koncovka, ve které jsme se trápili. Ve druhém dějství Uničov zabral a začal se dostávat před Cehovu branku. Šance byly vidět už na obou stranách, branky ale nepadaly. Před koncem třetiny se na svém novém postu na křídle prosadil Hořecký, který překvapil brankáře Pavláta na přední tyči. V třetí třetině se hrálo opět na nahoru, dolů. Větší šance si však připravoval soupeř, kterému se v této části podařilo srovnat po dvou dorážkách z předbrankového prostoru. Zápas se dostal do prodloužení, Uničov měl dvě velké šance, Ceh ale svůj tým podržel. Ke konci prodloužení se do velké šance dostal Jurečka, domácí brankář byl ale bezchybný. Utkání se dostalo až do nájezdů, kde už to byla loterie, Fafílek se prosadil, Jurečka trefil tyčku. Na tož soupeř se prosadil ze všech tří nájezdů a bral dva body.

Sestava: Ceh, Raška - Dvořák, Fafílek, Klimecký Rob., Vlček, Brauner, Jurečka, Budník, Loucký, Hořecký, Hnila, Otevřel

Po prvním víkendu nemusíme smutnit. Sezona je na svém začátku. Příště přerovský tým nastoupí už v plné sestavě a bude se rvát o plných 6 bodů. Mladá sestava určitě nezklamala. Premiérové zápasy za muže odehráli junioři Filip Brauner a Jakub Vlček, kteří si přispali i první body. Další zápasy odehraje mužský A-tým před domácím publikem 7. a 8. řijna proti Orlové a Frýdku-Místku.

                                                                                                                                                Autor článku: Redakce FBC Přerov

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!