Orca doma nad síly A-týmu

Nováček soutěže Orca Krnov zatím nepůsobí letos v lize ustrašeným dojmem, spíše naopak. Zelení se drž na špici tabulky a chlubí se nejvyšším počtem vstřeleným branek. Spartaku se v sobotu zranili oba centři, Koutný s Jurečkou a tak to na papíře vypadalo docela jasně pro domácí.

FBC Orca Krnov – FBC Spartak MSEM Přerov 8:5 (3:1, 3:1, 2:3)

Střely na branku: 19:16
Využití přesilovek: 1/2 - 0/0
Počet diváků: 92
Nejlepší hráči: Baran – Raška

Góly (asistence): Kaďorek 2 (Fafílek, Jüngling), Malina (Ďopan), Klimecký (Kaďorek), Fafílek (Jüngling)

Hned v úvodu zápasu se zranil obránce Dvořák a domácí poprvé vsiťují Zakopčanem – 1:0. Nic moc úvod. Do hry místo Dvořáka naskakuje univerzál bytem v Dubaji Ondra Jüngling, o něm v článku bude ještě zmínka. Krnov se dále aktivním pojetím snaží uvařit přerovské, ti ale postupem času nacházejí recept na tuto hru. V polovině zápasu srovnává distanční ranou Malina s přispěním clony Veselého – 1:1. Přerov vyrovnává hru, ovšem další branka patří Filipovi, který trefuje nekompromisně – 2:1. Několik šancí Spartaku v brance domácích nekončí, přichází chybka v rozehrávce a situaci 3 na 2 řeší domácí ukázkově, když do prázdné doklepává Jan Hlaváček – 3:1.

I přes vyrovnanou hru měli domácí navrch, hlavně díky jejich dravosti a zakončení. Panika přerovských rostla především při zaspaném úvodu druhé třetiny. Hrbolka rozehrává od mantinelu a překvapuje Ceha – 4:1. Zanedlouho se sráží Veselý s domácím hráčem. V sobotu by se takový zákrok nepískal, v neděli bylo však vnímání rozhodčích odlišné a tak měla Orca přesilovku. Tu využil na středu chvíli volný Filip milimetrovou střelou do šibenice – 5:1. Ceha v bráně Přerova střídá junior Raška. Hosté se naštěstí s pro ně nelichotivým stavem nesmířili. Další obléhání branky už končí v bráně. Střela Fafílka má sice parametry přihrávky, cloněný brankář Baran však nemá moc šancí a Kaďorek doráží – 5:2. A pak se asi lámal chleba. Florbal se začal hrát stylem dostihů, diváci se bavili a brankáři se činili. Raška několikrát podržel přerovské, kteří se nenechali zahanbit a zle zatápěli Krnovu. Z velkých šancí se nakonec Spartak neprosadil, famózně například zastavil střelu Klimeckého do poloprázdné branky brankář Baran. Nakonec tím týmem, který vstřelil další gól, byl Krnov, radoval se Hrbolka – 6:2.

Třetí třetinu pojali domácí poměrně bojácně, zatáhli se na svoji polovinu, ale tuto taktickou variantu bychom našli spíše na poličce v šanonu s názvem: školácké chyby. Přerov dostal dost prostoru k rozehrávce a tlačil domácí. Pěknou kombinaci vymyslel Fafílek a přes Kaďorka putuje míček na osamocenéo Klimeckého – 6:3. Další akce se té předchozí podobá a Jüngling posílá na Fafílka, kterému stačí nastavit čepel – 6:4. Orce se přece jen podaří nápor utlumit a to výběhem a střelou Dominika Fňukala – 7:4. Neúnavná druhá pětka Spartaku však přidává další trefu, Jüngling ukázkově nachází Kaďorka a ten po zemi do prázdné nemá problém – 7:5. Kontaktní gól však nepřichází, Orca se otřepává a zase začíná zatápět obraně Přerova. Výborné zákroky Rašky ruší až gól Miškova – 8:5. V závěru se už domácí vrací k jim vlastní aktivní hře a Přerov nemá dost sil se zápasem ještě něco udělat. Sláva vítězům, čest poraženým.

Sestava: Ceh, Raška – Malina, Dohnal, Dvořák, Hnila, Jüngling – Ďopan, Grener, Veselý, Klimecký, Fafílek, Kaďorek

Krnov tak přetlačil i přerovský A-tým. Výhra byla asi nakonec zasloužená a s podporou výtečným fanoušků si domácí upevňují druhé místo v tabulce. Spartak zůstává ve spodní polovině tabulky a se ziskem 12 bodů se krčí na deváté příčce. Výkony z posledních zápasů jsou alespoň povzbuzením do dalších bojů a tak by se za dva týdny v Přerově mělo jednat o slušné florbalové bitvy. Do Přerova totiž přijedou dva týmy z čela tabulky – Hluk a Telnice.

Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!