Oslabené dorostenky potvrdily roli favorita

Skvělé dorostenky dovezly 6 bodů  !!!

Tradiční nepříjemný výlet čekal přerovské florbalové naděje v neděli 31.1. Jejich cesta směřovala až do Mikulovic u Jeseníku, aby poměřily síly se soupeři, kterým v tabulce ukazovaly záda. Komplikací byla také absence hned pěti opor, když s převážně zdravotních důvodů neodcestovala Šrámková, Palinková, Ondrišová Nicol, Bartušková, Oherová a Vlková. Zbylá děvčata však úkol splnila a do Přerova vezou plný počet bodů.

FBC Spartak Přerov – FBŠ Teiwaz Hranicko Odersko   6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Góly (asistence): Pavlíčková (Chmelíková), Ondrišová Andr., Divišová, Kupková, Vaníčková, Čevelová

Zápas s Hranicko-Oderskem otevřela skvělou akcí dvojice Pavlíčková - Chmelíková a stav se tak měnil již po 41 vteřinách hry - 1:0. Spartak držel téměř celou první třetinu své soupeřky na jejich polovině, útočné šance téměř nepřipouštěl. Za to střely a dorážky Přerova by nespočítal ani na prstech rodiny z Černobylu. Ještě během první třetiny nachytala na švestkách gólmanku hostí Ondrišová, stav byl tedy po první třetině 2:0 pro Přerov. Ve druhé části začal Spartak polevovat a nechávat Hranicku-Odersku více šancí, kterými nepohrdlo a dokázalo snížit na 2:3. V tu chvíli se ovšem Přerov jakoby probudil a začal znovu na hřišti dominovat. Do konce zápasu přidaly nejen důležité, ale i krásné branky Čevelová, Vaníčková a Divišová. Svou první branku při svém teprve třetím startu si zaznamenala Kupková. Braly jsme tedy tři body za vítězství 6:2.

SK K2 Sporcentrum Prostějov – FBC Spartak Přerov   1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Góly (asistence):  Čevelová, Kupková, Vaníčková (Pavlíčková)

Nyní na přerovačky čekal nováček ligy Prostějov. Už od začátku Spartak udával tempo hry, byl důraznější v soubojích, ale neskutečně hořel v koncovce. Prostějov párkrát zahrozil, avšak všechny jeho střely likvidovala výborná defenzíva nebo gólmanka Řeháková. Výstavní branky vsítily znovu Vaníčková s Čevelovou a další, kdo ten den zaznamenal svůj první gól, byla Hrudíková. O nulu se Řeháková připravila sama dvě minuty před koncem unáhleným tygřím skokem. Nehledě na to jsme si připsaly další tři body za vítězství 3:1 a vezeme z polských hranic 6 bodů!

Hodnocení trenéra: Oba soupeře jsme přehrály a rozdíl ve skóre je opravdu v obou případech milosrdný. Pochválit chci týmovou spolupráci. Vyzdvihnout musím vskutku vynikající výkon Verči Divišové. V obraně (ačkoliv je to naprostý nováček) si jako zkušený matador počínala Jana Hrudíková. Tímto jí i gratuluji k první vstřelené brance.

Sestava: g) Řeháková. o) Ryšavá, Hrudíková, Vaníčková, Štěpánová, u) Chmelíková, Pavlíčková, Divišová, Kupková, Čevelová,Horáková, Ondrišová And.

Autor článku : Lucie Řeháková