Ospalý úvod stál muže Přerova lepší výsledek s prvními Hranicemi

Nejvyšší letošní návštěva sledovala poslední (již 2. února!) domácí zápas Přerova sezóny v derby proti prvním Hranicím. Zdálo se, že velký favorit utkání nebude mít problém, nakonec zachraňoval výhru do posledních vteřin.

FBC MSEM Přerov – FBC Hranice 6:8 (1:4, 2:3, 3:1)

Střely na branku: 27:33 (7:11, 9:12, 11:10)
Využití přesilovek: 1/3 - 1/1
Nejlepší hráči: Grener - Vraj M
Počet diváků: 154
Textový online přenos

Góly (asistence) Přerova: Grener 3 (Spáčil, Kaďorek, Kowalik), Kaďorek 2 (Grener, Malina), Budník (Kubalík)

Výkonem v první třetině zápasu si Přerov sám vykopal hlubokou díru – 1:4. Z té se v dalším průběhu zápasu snažil vyhrabat. Zlepšená hra Přerova ve druhé třetině k příznivějšímu výsledku nevedla – 3:7. To ta třetí nabídla větší drama. Přerov snížil až na 6:7, pět sekund před koncem ale přišel o naději gólem do prázdné branky.

„Škoda, že si řekneme co máme dělat a po minutě a šestnácti vteřinách prohráváme nula jedna. Celkově první třetina byla ospalá a nevýrazná. Ve druhé třetině rozhodly přesilovky. Zatímco oni tu svou proměnili po deseti vteřinách, my tu svou vůbec. Možná je to tím jak mladý tým Přerov má a potřebuje si to jen sednout. Na konci zápasu jsme sahali po bodu, ale k tomu poslednímu náporu jsme se nenadechli. Hranicím musím pogratulovat k vítězství a my musíme dále tvrdě pracovat a výsledky se dostaví.“ Hodnotil průběh zápasu věkem ještě junior Marek Mitaš (na obrázku z lednového zápasu s Orlovou).

„Bojácná první třetina bez patřičného nasazení na takový zápas. Když máme problém se sejít v pětkách na tréninku a možná i kvůli tomu kvalita tréninku trpí, dá se dost vysvětlit. Na druhou stranu všichni viděli, že od druhé třetiny byl Přerov prvnímu týmu tabulky minimálně vyrovnaným soupeřem. Naprosto úžasní diváci byli dnes tím prvkem, co nám dával sílu na srovnání skóre. Doufám, že i přes naše chyby, kvůli kterým jsme prohráli, sami vidí, jak jde náš tým nahoru. Zůstat nohama na zemi, zažít kvalitní tréninky a další týmy v tabulce před námi budou muset předvést to nejlepší co umí, aby nás porazili.“ Přidal svůj komentář Petr Malina.

Sestava: Raška – Spáčil, Malina, Dvořák, Hořecký – Grener, Kaďorek, Ševčík, Kubalík, Kowalík, Budník, Mitaš

To bylo poslední domácí představení mužů Přerova. Momentálně devátý tým tabulky sezónu zakončí čtyřmi zápasy na palubovkách soupeřů, ale moc daleko vyjíždět nemusí. 16.2. jej čeká regionální derby v Prostějově (6. místo v tabulce), 17.2. další derby v Olomouci (4.) a nakonec 2.3. a 3.3. zápasy ve Vsetíně (11.) a Zlíně (7.).

Autor článku: Petr Malina