Pavel Ceh: Mužský A-tým se musí rozšířit, jinak to bude opět trápení

Přerovské florbalové áčko chtělo již druhým rokem bojovat o postup do vyšší soutěže, ale opět se tento cíl stal nedostižným, když se mužské Áčko umístilo na pátém místě. O tom, co změnit a co dělat jinak jen aby se tento sen stal skutečností, nám sdělil brankář a šéftrenér Pavel Ceh, který letos odchytal za Přerov už své sté utkání!


Ahoj Pavle, jak by jsi ohodnotil letošní sezonu přerovského A týmu mužů?

,,Ahoj, sezonu u mužského Áčka bych rozdělil na dvě poloviny. Doba do prosince,tzn. první 4 měsíce, kdy jsme byli na pozici, která zaručovala boj o postup a doba od prosince do března, zbývající 4 měsíce, kdy šlo všechno do kytek. Konečné páté místo je i přes komplikace během sezony a mladou krev v týmu určitě přijatelným výsledkem. Ale, máme na víc.”


Zmínil jsi, že se do týmu angažuje "mladá krev", byli junioři oporou týmu a bude se s nimi počítat i do dalších sezon?

,,Neřekl bych, že by junioři byli úplně tahouni, ale určitě nezklamali. Hlavně, mají chuť se zlepšovat a trénovat, což některým mužům chybí. Do další sezony se s nimi určitě počítá, avšak mužský A-tým se musí rozšířit, jinak to bude opět trápení. Junioři hrají svoji soutěž, do toho pomáhají béčku či céčku, takže když se v jeden den něco křížilo, tak byl problém.”, popisuje i současný šéftrenér situaci ohledně juniorů.


Pojďme si zrekapitulovat cíle divizního Přerova za poslední roky. Boje o postup, bude ten samý cíl nastaven i na další rok?

,,Ano, cíl postoupit už máme pár let v paměti. Ale v hlavách by si to měli uvědomit všichni hráči v kabině a ne jenom někteří. Všichni by si měli uvědomit, že ten postup chceme vydřít pro Přerov, pro naši talentovanou mládež, neděláme to jenom kvůli sobě. Jsme ve městě, kde nemáš pořádnou vysokou školu. Děcka, která budou chtít v budoucnu na výšku, ti tady kvůli divizi nezůstanou. Musí je tu něco držet. A mým názorem je, že Národní liga by ty hráče zde udržela a to z toho důvodu, že celou sezonu o něco hraješ. Hraješ o play-off a každý zápas je důležitý. Ne jak v divizi, kde od ledna nemáš o co hrát. Nevychováváme přeci mládež k tomu, aby nám pak po juniorce utekli. Co se jinak týče letošní sezony, tak ta ukázala, jak na tom v áčku jsme. Máme úzký kádr, není konkurence v týmu, takže si zahrají všeci. I ti, co nechodí pořádně na tréninky. Cílem do další sezony bude určitě zvýšit konkurenci.”


Chceš zvýšit konkurenci, to znamená, že do týmu přijdou nové akvizice?

,,No asi budeme muset. Vždyť nejsme schopni se na tréninku sejít v lajnách pro zápasy. Kádr je úzký, takže když pak na trénink nepřijdou 2-3 hráči, tak do zápasu pak natrénujeme velké prd. Někteří hráči to pak nesou špatně, protože každý zápas hrají naprosto s někým jiným a od toho se odvíjí i hra. S některými hráči z jiných klubů jsem už mluvil a během letní přípravy je určitě pozvu na trénink.”


Můžeš nám říci, o koho jde nebo se jedná o tajnou informaci?
,,O jménech se zmiňovat nebudu. Hlavně ty kluky nemám vůbec potvrzené. Akorát jsem jim dal nabídku, kterou si teď do konce svých sezon můžou promyslet.”

 

Teď zpátky k letošní sezoně, v brance jsi letos trápil své soupeře, potvrzujícím faktem jest tvoje první čisté konto v přerovské brance..

,,Slovo “trápil" mě teď velmi pobavilo. Do sezony jsem šel s tím, že budu spíše sekundovat Zdeňovi Raškovi. Letní přípravu jsem neměl úplně podle svých představ, jelikož jsem trávil hodně času s přípravou dětí na sezonu. Jenomže, začala sezona, navíc pod novým trenérem, kdy jsem po dvou letech šel na trénink mužů s tím, že se nebudu stresovat, co budeme na tréninku dělat. Do tréninků jsem šel s čistou hlavou a to šlo vidět i na mých výkonech. Navíc Zdeňa je dobrá konkurence, takže ze stavu vyhoření jsem se ocitl v kůži, ve které jsem už pěkně dlouho nebyl - chytání mě opět začalo bavit. Jenomže Zdeňa pak onemocněl mononukleózou a z mých plánovaných 7-8 zápasů za sezonu se jich stalo 18. Jinak čisté konto s Frýdkem potěšilo, 6 let je 6 let, ve druhém zápase jsem od nich ale schytal jedenáctku.” směje se Pavel, který letos překročil výrazný milník..
 

To nejlepší na závěr! Zbyněk Dohnal, Michal Ďopan, Ondra Jüngling a spousta dalších, ti už mají stý zápas dávno za sebou.. Letos jsi tento milník překonal, jako první brankář FBC Přerov, i ty. Řekneš nám pár slov k této události?

,,Myslím, že to vyšlo akorát. Dopředu jsem věděl, že zápas se Šumperkem bude tento milník splňovat. Zároveň jsem věděl, že zápas se Šumperkem bude pro mou letošní sezonu mým posledním, jelikož se vrátil Zdeňa po nemoci a já toho měl už plný brejle. U golmanů jsou takovéto milníky těžko dosažitelné. Neodehrajeme toho tolik jako hráči, někdy se musíme uspokojit s polovinou zápasů během sezony. Mně se to podařilo po 6 letech. Ono je to samo o sobě padlé na hlavu a někdy si říkám, co tady ještě dělám. Popravdě, aby mě v tomto čísle někdo překonal, musel by být stejný blázen do florbalu jako já, či ještě větší. A takových moc není. A Zdeňa i přes svoji pracovistost to podle mě nedokáže, ten totiž půjde někam do superligy. Osobně se ale do nějakého florbalového důchodu nechystám. Chci si v Přerově zachytat play-off , to se ale musí nejdřív postoupit"  zakončil náš rozhovor Pája.

Autor článku: Martin Filka

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!