Piraně v roce 2016 na vítězné vlně!

(Litovel, kily) 7-0-1 toť bilance zápasů mužského B-týmu v roce 2016. Díky ní se Piraně katapultovaly již na 4.místo Regionální ligy se ztrátou pouhých 2 bodů na stříbrnou pozici. Pokud úspěšně zvládnou poslední 4 zápasy (z toho 2 na domácím turnaji 3.dubna), budou moci na ukončení sezóny zvednout nad hlavu některý z ligových pohárů.

FBC PIRANHA SPARTAK PŘEROV B – FBC TEIWAZ HRANICE  7:1 (2:0, 1:1, 4:0)
Branky:  2xKlimecký Rad., 2xBorges, Vlček M., Klimecký Rob., Kaďorek

Výsledek je sice pro TEIWAZ až příliš krutý, ale na druhou stranu vítězství Piraní naprosto zasloužené. Přerov v zápase jednoduše zamknul vlastní pásmo a nepřipustil v něm hranickým žádné větší útočné manévry. Když už to Hranice zkoušely, tak střelbou z dálky, nutno dodat, že spousta těchto střel byla zablokována a k Raškovi ani nedoputovala. Zlomový moment přišel na začátku 3.třetiny. Teiwaz se za stavu 3:1 chystal nadechnout k závěrečnému náporu, kapitán Bob však byl proti. Jeho projektil si hranický bek nešťastně srazil za záda Kosara – 4:1. Následné minuty hrál Teiwaz v útlumu, nespasil ho ani aktivní Hloch, jež se svou celoplošnou hrou snažil pro spoluhráče něco účelného vymyslet, marně. Při hře bez brankáře přidaly Piraně další 2 trefy a konečné skóre 7:1 stvrdil po brejku Klimecký mladší. Přerov si tak po loňské prohře s Hranicemi 2:4 před domácím publikem spravil chuť a po výhře nad prvnímtýmem tabulky Orlovou 5:4 porazil i druhý celek soutěže Teiwaz Hranice.

FBC PIRANHA SPARTAK PŘEROV B – FBC MOHELNICE  9:4 (2:1, 1:0, 6:3)
Branky: 2xBibr, 2xZbořil, 2xKlimecký Rad., Borges, Veselý, Haliak

Po dobrém výkonu přišla vítaná odměna. Trenér hráčům povolil konzumaci 2 iontových nápojů na hlavu, tým tak byl opět dobře naladěn na dalšího soupeře. Na Mohelnici Piraně zahrát umí. Rozjezd byl dobrý – jako první se ve 2.minutě prosadil Bibr. Mohelnice ale nechtěla svou kůži prodat lacino. Dvě třetiny i díky dobře chytajícímu Havelkovi a několika tyčkám držela přijatelnou ztrátu. V poslední části se však nechala zbytečně 3x vyloučit a Piraně všechna vyloučení potrestala. Hlavním režisérem zápasu byl Kaďorek, jež přihrál na pěkných 7 branek! Pár chybiček v bránění zaznamenal i Přerov, skóre se tak zastavilo na celkových 9:4. Desátou branku Piraní a dovršení hattricku odmítl v samotném závěru navrátilec Zbořil, který 4 měsíce trucoval doma u televize. Po vydařeném turnaji to však vypadá, že s rybičkami podepíše smlouvu ještě na příští sezónu.

Hodnocení Radima Klimeckého: „Turnaj se vyvedl na jedničku s hvězdičkou. 6 bodů jsme získali díky několika faktorům: