Pohár České pojišťovny - jak dopadlo první kolo?

V sobotu 27.8. odstartovalo první kolo Poháru České pojišť ovny. Mužský mix složený z juniorů, Mužů A, B a C vyjížděl v sobotu a neděli do Prostějova odehrát úvodní 4 zápasy skupiny R. Za FBC Přerov průběžně nastoupili:
Raška (G), Vajdík(G), Klimecký Robert, Fafílek, Veselý, Haliak, Majer, Hnila, Jurečka, Koutný, Borges, Hořecký, Vlček Marek, Kubáč, Budník, Dvořák

Sobota:
FbC Coyotes Jablunkov - FBC Spartak Přerov - 3:6
Bezgólový stav se mění v 5. minutě, kdy jablunkovský Krnáč překonává Rašku. O minutu později srovnává Haliak po přihrávce Majera, V 11. minutě nahrává Haliakovi Klimecký a Ondra se opět nemýlí. Za chvíli se skóre mění, buly vyhrává Polák a srovnává střelou z dálky na 2:2. Tři sekundy před koncem třetiny opouští obranu Jarda Kubáč a krátkým švihem ke vzdálenější tyči uzavírá třetinu pěkným gólem. Ve druhé třetině skóruje jen Přerov Borgesem a Budníkem (Klimecký, Haliak) a do finální části hry jde za stavu 2:5. Budník se raduje ještě jednou po asistenci brankáře Rašky a Jablunkov koriguje skóre jedním gólem. Rozpačitý výkon nesehraných hráčů končí naštěstí výhrou a Přerováci mohou jít otestovat místní pohostinství.

FBC Spartak Přerov - 1. FBK Rožnov p/R - 2:6 (1:2, 0:3, 1:1)
Do branky nastupuje Vajdík a rozhodně se nenudí. Hra kočky s myší. Prvoligový Rožnov má hřiště pod kontrolou a Přerov drží solidní výsledek pouze první třetinu (1:2). Druhá třetina plná nervozity a ostrých soubojů končí 0:3. Na trestné lavici postupně odpočívají Koutný a Veselý, který navíc dostává osobní trest. Ve třetí třetině přidává každý tým po jednom gólu. Střelci: Kubáč, Dvořák, asistence: Dvořák, Vlček. Celkem Přerov nasbíral 5 trestů, dostal 2 góly při vlastní pětiminutové přesilovce a jeden v oslabení. Místo soustředění se na hru proti silnějšímu soupeři se hráči zbytečně rozčilují, diskutují s rozhodčím. Takhle by florbal vypadat neměl. Nutno dodat, že Rožnov rozstřílel Jablunkov 18:1, RH Piving 16:2 a FbC Prostějov 6:3. Stal se jednoznačným vítězem skupiny R.

Neděle:
FBC Spartak Přerov - RH Piving - 13:3 (4:0, 4:1, 5:2)
Klíčem k postupu ze skupiny bylo povinné vítězství nad RH Piving. Oslabený soupeř zcela zaspal úvod utkání. První čtyři střídání Přerova a čtyři góly. Tempo zápasu poklidné, Přerov celkem pohodlně kombinuje a daří se mu zastavovat brejky soupeře. Raška se v bráně nudí a inkasuje jen po ojedinělých šancích soupeře.
Střelci: Klimecký(2), Hořecký(1), Veselý(2), Haliak(1), Budník(2), Majer(1), Vlček(1), Borges(1), Fafílek(2)
Asistence: Fafílek(2), Budník(2), Kubáč(1), Veselý(2), Vlček(2), Borges(3)

FbC Playmakers Prostějov - FBC Spartak Přerov - 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Postup ze skupiny je předchozím zápasem zajištěn. Je ale šance postoupit z výhodnějšího 2. místa. Podmínka: porazit domácí tým. Vlastní gól Prostějova a další Borgese a Budníka (asistence: Klimecký, Veselý) znamenají třígolový náskok. Ve třetí třetině soupeř snižuje na 2:3, ale vítězství je uhájeno. Celkově náročný zápas, který rozhodlo především větší odhodlání Přerova porvat se o vítězství <3.

Výsledky a tabulka skupiny R

Druhé místo v tabulce určilo dalšího soupeře FBC Přerov, kterým je 3. tým skupiny Q FbC Holešov. Utkání jsou na programu již příští víkend.
Oprava 22:22 hod.: Po úpravě pořadí v tabulce Q a zohlednění skóre se na třetí místo dostal TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm.