Pohárová sobota Spartaku vyšla

K prvnímu kolu poháru České pojišťovny odcestovali hráči Spartaku do nedalekého Holešova. Do skupiny byli nalosováni společně s domácím FbC, 1.SC Bohumín ´98, FBK Valašské meziříčí a FbC Playmakers Prostějov.

FBC Spartak Přerov - 1.SC Bohumín ´98 ... 5:2 (1:1,0:0,4:1)
Branky (asistence): 6. a 45. Borges (Jurečka, Klimecký Ro.), 33. a 44. Ďopan (Fafílek), 35. Koutný (Bibr).

Soupeř známý především rezervnímu týmu Spartaku - Piraním - přivezl na pohár hodně omlazené družstvo. Spartak oponoval poskládanou sestavou napříč všemi mužskými družstvy vč. juniorů. S premiérovým startem za áčko se také na výbornou popasovat juniorský brankář Zdeněk Raška.
Přerov se snažil držet míček na svých čepelích a vycházet ze zabezpečené obrany. Což se mu celkem dařilo, než se do hry postupně vnesla agresivita na obou stranách, způsobovaná benevolentním posuzování zákroků ze strany rozhodčích. Dvě třetiny byly tedy vyrovnané. Přerovu se podařilo na začátku poslední části využít přesilovku a zdálo se, že zápas bude v klidu dohrávat. Pět minut před koncem však Bohumín využívá menších zmatků v přerovské obraně a je to opět o gól. Přerov však poctivě brání a nedopouští překvapení, vítězství potvrzují ještě dvěma brankami v závěru zápasu.

FbC Holešov - FBC Spartak Přerov ... 1:2 (0:0,1:1,0:1)
Branky (asistence): 29. Hnila (Veselý), 40. Ďopan (Hnila).

Zatímco se hráči mezi zápasy posilovali v Zámecké restauraci, přerovské brankoviště vyztužila stálice loňské sezony Pavel Ceh.
Opět se očekával boj na ostří nože, ikdyž obě sestavy oproti poslednímu vyhrocenému zápasu doznaly značných změn. Po vyrovnané úvodní třetině se poprvé skóre měnilo v 19. minutě, kdy časoměřiči vytočený Veselý nezareagoval na dobrý náběh domácího obránce a Ceh byl v bráně sám proti Trněnému bezmocný.
Přerov nesložil zbraně, bojoval dál a začal se také více prosazovat v útočné fázi. Veselý napravil své zaváhání, nahrává zpět na Hnilu a ten s notnou dávkou štěstí prostřeluje Mikešku v brance domácích. Spartak je v této fázi utkání lepší, sráží ho však zbytečná vyloučení a emoce. Nutno podotknout, způsobená nepřesně nastaveným metrem rozhodčích. V bojovné třetí části se podaří Spartaku využít nahrávku Hnily na Ďopana, pro kterého není problém zasunout balonek do odryté branky. Závěr zápasu si už přerovští florbalisté pohlídali a do nedělních zápasů vstupují se 6 body a prvním místem v tabulce.

Pohárový pavouk

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!