Povinné výhry mužů s puncem jistoty

V sestupových vodách nacházející se tým mužů FBC Přerov čekal víkend s povinností. Tou povinností bylo připsat si dvě vítězství proti předposlednímu a poslednímu celku tabulky. Zatímco v sobotu na palubovce Přerova Jeseník přes polovinu zápasu kousal, v neděli to byla přerovská exhibice ve Frýdku-Místku. Přerov cíl splnil, jeho boj o to skončit nejhůře na 9. místě tabulky pokračuje.

FBC MSEM Přerov - FBK Jeseník 12:6 (2:2, 5:3, 5:1) 

Střely na branku: 26:26 (6:10, 10:9, 10:7)
Využití přesilovek: 2/3 - 1/2
Počet diváků: 23
Nejlepší hráči: Ďopan - Pišek
Textový online přenos

Góly (asistence): Bělaška 2 (Kubalík, Pavliš), Ďopan 2 (Koutný), Běhal 2 (Ďopan 2), Koutný 2 (Běhal), Hořecký (Běhal), Budník (Brauner), Brauner (Budník), Kubalík (Budník)

Tomáš Hořecký viděl zápas a i jeho vlastní pocit ze hry následovně: “Do zápasu jsme vstoupili s tím, že potřebujeme získat 3 body. Do 3. třetiny to bylo vyrovnané utkání, oba týmy měly převahu někde jinde. Po odskoku 1-2 branek nám to soupeř otevřel, protože body potřeboval i on. V té době to už pro nás nebylo těžké, jedna dlouhá dopředu a skoro v každém střídání gólovka. Hrál jsem s navrátilcama-důchodcama a tohle mi sedlo. Rychlé nahrávky, častá střelba, nahrávky na beky, hlava nahoře... Prostě to šlo!”

Sestava: Raška Z - Běhal, Hořecký, Pavliš, Bělaška, Filka - Koutný, Ševčík, Ďopan, Budník, Brauner, Kubalík, Otevřel

FbC KOVO KM Frýdek-Místek - FBC MSEM Přerov 2:12 (0:6, 2:4, 0:2) 

Střely na branku: 28:51 (7:18, 11:16, 10:17)
Využití přesilovek: 0/1 - 1/3
Počet diváků: 21
Nejlepší hráči: Habrnál - Raška V
Textový online přenos

Góly (asistence): Budník 2 (Kubalík, Kowalík), Kowalík 2 (trestné střílení, Ševčík), Kubalík 2 (Bělaška, Ševčík), Ševčík 2 (Kowalík), Malina, Hořecký (Budník), Brauner (Kowalík), Bělaška (Budník)

“Do zápasu jsme vstoupili jako dominantní tým a hrálo se převážně na soupeřově polovině. Na první gól jsme si museli chvíli počkat, poté už soupeř lehce polevil a na konci třetiny byl stav 6:0. Ostatní třetiny nebyly tak bezchybně zahrané jako ta první, avšak naději na srovnání jsme soupeři nedali a dotáhli jsme zápas k vítězství,” komentoval kapitán týmu Matěj Ševčík.

Sestava: Raška V - Hořecký, Běhal, Raška L, Pavliš, Malina - Budník, Kubalík, Bělaška, Ševčík, Kowalík, Brauner

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!