Muži A proti Horní Suché neudrželi náskok a padli v prodloužení

Letošní ligová premiéra čekala na florbalisty FBC Spartak Přerov v sobotu 17. 10. Do Přerova zavítala aktuálně první Horní Suchá, která vyhrála všechny tři své dosavadní zápasy. A protože marodku Přerova zasáhly citelné ztráty v ofenzívě (Ďopan, Koutný, Bibr), favoritem byly tentokrát spíše hosté.

FBC Spartak MSEM Přerov – FbK Horní Suchá 5:6 pr. (4:2, 1:1, 0:2 – 0:1)

Střely na branku: 26:31
Využití přesilovek: 0/3 – 0/4
Počet diváků: 105
Nejlepší hráči: Dvořák - Večeřa

Góly (asistence): Klimecký 2 (Dvořák), Jurečka (Malina), Vlček (Hnila), Malina

Do branky Přerova se nečekaně postavil Havlík, protože Ceh zápas kvůli dopravní situaci u Brna nestihl. V úvodu lovily oba brankáři míček ze síťky dvakrát, když za domácí stříleli přesně Jurečka a Klimecký, za hosty pak Mocek s Šimkem – 2:2. Aktivnější byly v první třetině ale domácí a byly po zásluze odměněny. Premiérový gól si připsala čerstvá posila Vlček a za pár vteřin děkuje Klimecký hostům za tzv. čistý „námaz“ – 4:2.Florbal, Horní Suchá, Přerov, Muži A

Hosté se ve druhé části zlepšili, začali být dotěrnější a několikrát se jim podařilo dostat Spartak do úzkých. Mráček rychle snížil, ale další šance dokázal zlikvidovat brankář Havlík. Na druhé straně domácí hrozili spíše z protiútoků, a že jich také měli několik. Nakonec se ujal pouze kontr Maliny, který vrátil rozdíl ve skóre na číslici dvě – 5:3.

Začátek třetí části navíc vyšel domácím parádně. Vytvářeli si šance, ale své vedení se jim navýšit nepodařilo. Brankáři hostí pomohla i branková konstrukce a tak se Horní Suchá držela stále na dostřel. Navíc už musela být aktivní a dobrým napadáním si vynutila střelu, který sedm minut před koncem byla doražena Černým do branky – 5:4. Nedisciplinovanost domácí stála síly a po jeho konci hosté trefili další gól ukrytou střelou – 5:5. Přerov musel v závěru ještě ubránit jedno oslabení, to se mu podařilo.

Vyschlá koncovka domácích nezvlhla ani v prodloužení. Přerov se dostal do dobrých šancí, ale nerozhodl. Naopak, hosté v rychlé akci střílí a dorážející Melník nemám problém sebrat další bod domácímu Spartaku – 5:6.

Sestava: Havlík – Hnila, Malina, Dvořák, Fafílek – Doubek, Grener, Klimecký, Roletzký, Jurečka, Vlček