Přerov veze zaslouženou výhru z Uničova

Souboj devátého týmu tabulky s osmým byl souboj domácího Uničova s Přerovem. V sobotu 6. února tak pokračovala Divize mužů a cíl Spartaku byl jasný, oplatit soupeři porážku z domácího utkání (5:6). To se nakonec povedlo, když Přerov kontroloval po většinu času hru, se skóre to nebylo ale až tak jasné.

FBC ZŠ Uničov - FBC Spartak MSEM Přerov 6:9 (3:4, 1:1, 2:4)

Střely na branku: 25:49
Využití přesilovek: 0/1 - 2/4
Nejlepší hráči: Stanislav Záměčník - Ondřej Haliak
Počet diváků: 42

Góly (asistence): Jurečka 2 (Kaďorek, Vlček), Kaďorek 2 (Jurečka, Klimecký Rad.), Malina 2 (Kaďorek, Bibr), Vlček (Klimecký Rad.), Ďopan (Dvořák), Bibr (Vlček)

Zpěvy domácích hooligans provázely již od úvodu tento zápas. Přerovu trvalo 11 minut až přišel na to, jak proti Uničovu hrát. První gól padl po příhře Kaďorka z hole Jurečky, který z metru neomylně zavěsil mezi nohy Pavláta - 0:1. Pak už ale stříleli branky hosté a to z brejků. Zisk míčku a okamžitý úprk směrem dopředu, to byl recept, který na Přerov v úvodu platil. Po gólech Dufka, Jemelky a Štorka to bylo 3:1. Domácí se pak jakoby zalekli svého náskoku a přešli do taktiky s názvem pasivita. Motory Přerova se pomalu rozjížděly a tři góly z bezprostřední blízkosti dvakrát z hole Kaďorka a jednou Jurečky otočily skóre a to ještě rozhodčí neměli pochopení pro freestyle gól Koutného - 3:4.

Druhá část začala vyloučením Rotrekla a následnou přesilovou hrou Spartaku. Ten ji sehrál excelentně a ze čtvrté střely se prosadil Vlček s přispěním dokonalé clony staršího z bratrů Klimeckých, Roberta - 3:5. Uničov si bere time out, hra se uklidňuje. K vidění je nejtaktičtější část hry. Je to ale Přerov, kdo počítá šance. I tak však domácí z ojedinělé střely snižují. Trefuje se Rotrekl - 4:5. Těsné skóre tak zůstává i po druhé třetině a pochvalu si zaslouží uničovský brankář Pavlát, který drží naději na body pro domácí.

Daleko nejaktvnější střelec zápasu Ďopan se trefuje jako první ve třetí části - 4:6. Druhou branku později Ďopanovi přeruší předčasný pískot rozhodčích. Přerov je lepším týmem, má mnoho šancí, ale Uničov se ještě drží nad vodou trefou Dufka - 5:6. Další přesilovka a povedená standardka v podání dvojice Kaďorek Malina vrací hostům dvougólový náskok - 5:7. Pět minut před koncem definitivně rozhoduje individuálně Malina - 5:8. Za domácí ještě skóruje Jemelka, když jeho úder vysokou holí je překvapivě uznán - 6:8. Poslední slovo si pak bere Vlček a tečující Bibr - 6:9. Celkové střelecké pokusy dle přerovských zapisovatelů jsou 26:66, vyrovnaný zápas tak, jak to ohodnotil domácí kouč, to rozhodně nebyl.

Sestava: Raška - Vlček, Dvořák, Malina, Hořecký - Klimecký Rad., Jurečka, Kaďorek, Ďopan, Klmecký Rob., Koutný, Tesař, Haliak, Bibr

V pozdějším termínu přibude i článek ohledně podrobnějších dat z utkání, ve kterém bude zohledněna i lokace a typ střelby!

Autor článku: Petr Malina