Hra mužů A proti Letce Ostrava klesla na dno

Nedělní zápas proti Letce Ostrava se Přerovu nepodařil. Herní projev byl mizerný, bez nápadu, bez systému a dal by se označit za jeden z nejhorších za poslední roky mužského týmu. Svůj velký podíl na tom má sestava utkaná z hrstky zkušených hráčů Přerova doplněných posilami z jiných týmů a přerovských juniorů, která toho spolu odehrála pramálo. S tímto faktem se nedá však nic dělat a domácí šli do zápasu s cílem body doma minimálně ubojovat.

FBC Spartak MSEM Přerov – FBK Letka Ostrava 1:6 (0:1, 0:1, 1:4)

Góly (asistence): Roletzký (Jurečka)

Střely na branku: 20:21
Využití přesilovek: 0/2 – 0/0
Nejlepší hráči: Ceh - Fučík
Počet diváků: 30

Muži A, florbal, Přerov, Horní Suchá, Letka OstravaZápas začal vyrovnanou první třetinou. Přerov hrál trpělivě a takticky velice povedeně. Dostal se i do řady slušných příležitostí, ale koncovka byla spíše mizerná. Jediný gól první části hry tak vstřelili hosté, když obrana Spartaku nechala Krupu vběhnout do nebezpečného prostoru a Lokšovi stačilo usměrnit míček za Ceha – 0:1.

Nesehranost Přerova byla vidět především druhou třetinu. Hra byla rozháraná od obou týmů, k vidění byla spousta nepřesností a když se domácím nabídla přesilovka 5 na 3 dlouhá celou minutu, zmar čišel z kombinace Spartaku. Co alespoň nechybělo byla bojovnost, která přinesla opět několik šancí. Fučík však všechny zneškodnil. Výborně si na druhé straně vedl Ceh, který držel šance Přerova nad vodou, na povedenou akci Ondrucha ale neměl nárok – 0:2.

Kombinace domácím vázla, se stavem utkání se však dalo ještě mnohé dělat a tak se Spartak vrhl na dobývání branky Fučíka. V sedmé minutě to tam konečně padlo. Chyba hostí znamenala šanci, kterou využil po příhře Jurečky Roletzký – 1:2. Gól vlil domácím další elán do žil, ale hostům se povedlo z nenápadné akce a šťastnému odrazu zvýšit vedení Breginem – 1:3. A pak to nastalo. Mizérie, chaos a den otevřených dveří v obraně. Letka si dělala na hřišti, co chtěla, útočníkům scházely síly k návratu do obrany a rozpačité přebírání hráčů znamenalo jednu šanci hostí za druhou. Ceh si mohl zoufat a na dva góly z bezprostřední blízkosti reagovat opravdu nemohl – 1:5. Do hry se na straně Přerova dostali alespoň všichni hráči, ale poslední gól patřil Balkovi – 1:6.

Sestava: Ceh, Raška – Hnila, Malina, Dvořák, Fafílek, Roletzký, Jurečka, Vlček, Haliak, Grener, Klimecký, Kubalík, Tesař