Přerovská jízda na Junior Sokol Cupu v Pardubicích

Dalším přípravným turnajem před ligovou sezonou byl JUNIOR SOKOL CUP 2019 v Pardubicích. Na tomto dvoudenním turnaji jsme v minulém roce obsadili v kategorii elévů druhé místo a v kategorii mladších žáků třetí místo. Na turnaj jsme letos odcestovali opět s elévy, mladšími a staršími žáky, kteří se utkávali převážně s týmy z východu Čech. 

Elévové - první místo
Celkový počet týmů: 25

Elévci prošli skupinou, jak nůž máslem, což pokračovalo i ve vyřazovacích bojích. Postupně porazili Třebíč, České Budějovice, Pardubice, Ředice, Ředice B, Břeclav, Orlicko - Třebovsko a ve finále Říčany, čímž si bez ztráty kytičky došli pro obrovský úspěch. Vyhráli Junior Sokol Cup 2019.

Mladší žáci - třetí místo
Celkový počet týmů: 25

Mladší žáci narazili na těžkou skupinu, i tak z ní postoupili z prvního místa. Po jedné prohře a třech výhrách postoupili do play-offu A. Po úvodní prohře s Vysokým Mýtem, kluci postupně porazili Hradec - Králové, Náchod, Českou Lípu, Semily a Chrudim. V semifinále však podlehli Náchodu a šli do boje o třetí místo. Zde těsným výsledkem 3:2 porazili Židenice, čímž obhájili bronz z minulé sezony. 

Starší žáci - páté místo
Celkový počet týmů: 30

Největší posun oproti minulé sezoně udělali starší žáci. Jejich kategorie se oproti ostatním mladším kategoriím značně lišila, jelikož některé jejich zápasy s urostlími soupeři připomínali v některých chvílích spíše hokej, než florbal. I tak ve výsledku ochutnali za celý turnaj pouze jednou hořkost porážky, která přišla ve čtvrfinále s Náchodem. Do té doby porazili Ředice, Skuteč, remizovali s Předměřicemi a Třebíčí. V osmifinále si poradili s Českými Budějovicemi. V boji o páté místo přesvědčivě Českou Lípu. Na to, že minulou sezonu skončili okolo patnáctého místa, je letošní umístění z třiceti týmů obrovským úspěchem. 

Všem hráčům děkujeme za vzornou prezentaci klubu a přítomným rodičům za podporu. 

 

                                                                                                                                                            Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!