Přerovská mládež se činila v Pardubicích

Celý víkend strávily hned tři kategorie přerovského FBC na populárním turnaji JUNIOR SOKOL CUP v Pardubicích a to i ve stánku hokejových Pardubic – ČSOB ARÉNĚ. Do Pardubic odcestovaly skupinky elévů, mladších žáků a starších žáků již den před turnajem, aby se vyhly brzkému rannímu vstávání. Turnaj odstartoval v sobotu ráno a končil v neděli odpoledne.

Všechny zápasy probíhaly na dvou halách. Jedna hala byla hned vedle naší sokolovny, kde jsme byli po dobu turnaje ubytováni. Druhou halou byla již zmiňovaná ČSOB Aréna. Na každé hale se nacházely tři hřiště, jelikož se turnaj hrál systémem 3+1.

Dobrou zprávou je, že jsme odehráli minimálně 8 zápasů u každé kategorie a to převážně s týmy Čech. Do zápasů o nejvyšší umístění se dostaly hned dvě kategorie a to elévci a mladší žáci, kteří suveréně ovládli své skupiny a svými výkony došli až do semifinále. Zde jsme uspěli pouze na půl, elévci probojovali až do samotného finále, mladší žáci utrpěli první porážku, proto se museli uspokojit s bojem o třetí místo.

Elévci ve finále po vyrovnaném a dramatickém boji podlehli Karlovým Varům o jedinou branku, čímž vybojovali druhé místo z 19 týmů na turnaji. Mladší žáci uspěli s velkým přehledem v boji o bronz s Ředicemi a skončili třetí z 25 přítomných týmů.

Velkou pochvalu určitě zaslouží skupinka, která byla na turnaji ve stínu svých mladších kolegů – starší žáci. Ti chytli v základní skupině, tzv. skupinu smrti. Zde se nacházelo 6 týmů, které se mezi sebou mlely hlava nehlava. Spousta vyrovnaných zápasů mezi Všemi týmy, tři těsné prohry o gól, výhra a remíza, odšoupla kluky na pátou pozici, která do nedělního dne nezajišťovala účast v boji s těmi nejlepšími týmy. 

O tom, že se jednalo o vyrovnanou skupinu, potvrdila právě neděle. Kluci se utkali v bojích o umístění se třemi týmy, kde každý z nich porazili o 8 a více branek. Pro kluky trošku pešek, avšak zápasy ve skupině jim určitě ukázaly, kde mají bolavou patu a na čem letos zapracovat. Celkové umístění – 13.místo z 25 týmů.

Na závěr je nutno pochválit pořadatele, jelikož jsme všichni odjížděli z turnaje nadšení a určitě se zúčastníme i příští rok. Pro hráče jsou tyto turnaje velkým zpestřením a jezdíme na ně hlavně proto, abychom porovnali náš talent, dovednosti a florbalové zkušenosti s týmy z jiných krajů. Za celý turnaj jsme se utkali s těmito týmy:

Pardubice, Olomouc, Rtyně, Židenice, Semily, Holice, Skuteč, Náchod, Vysoké Mýto, Ředice, Kralupy nad Vltavou, Přelouč, Chrudim, či Karlovy Vary.

 

                                                                                                                                                                Autor článku: Pavel Ceh
 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!