Přerovská stopa na Prague floorball Cup 2019

Vítkovice, Sparta Praha, Hattrick Brno, Bohemians Praha, Chomutov, Kladno, Mladá Boleslav, či Košice. I s takovými týmy porovnala své florbalové dovednosti přerovská mládež na třetím ročníku Prague floorball Cupu 2019 (tzv. zimní Praha), která v uplynulém víkendu strávila skvělé tři dny v hlavním městě České republiky, kam odcestovala hned se čtyřmi kategoriemi. Pojďme se tedy podívat, jak se každé z nich dařilo 


ELÉVOVÉ – kategorie 08

Počet týmů: 16
Skupina: Vítkovice, Sparta Praha B, Gullivers Brno
Playoff: Sparta Praha A
Umístění: TOP 6

Již od pohledu skupina smrti, ale naopak vyrovnané zápasy. Turnaj elévci začali velkým bojem s nakonec celkovým vítězem tohoto turnaje – Vítkovicemi. Kvalitní zápas plný emocí a tvrdých soubojů skončil lépe pro mládež superligového klubu, který zvítězil o jedinou branku 5:6. Druhý zápas porážíme 6:2 ,,známou a dobrou značku na trhu“ a to Gullivers Brno, kteří na turnaji nakonec vybojovali bronz. Třetí zápas proti béčku Sparty vítězíme 9:3 a jdeme na jejich lepší kamarády - Spartu A. Do poločasu vyrovnaná bitva. Ve druhé půli ztrácíme po dvou inkasovaných vlastních brankách koncentraci, čímž po prohře 1:5 končíme ve čtvrtfinále. Podle propočtů končíme na 6. místě z 16 týmů.
 

MLADŠÍ ŽÁCI – kategorie 06

Počet týmů: 40
Skupina: Hattrick Brno, Vítkovice, Mohelnice
Playoff: Chomutov, Tachov, Bohemians Praha
Umístění: 3.místo Playoff B

Mladší žáci odstartovali turnaj proti Hattricku Brno. I přes sympatickou hru do obrany, kluci prohráli 1:3. Druhý zápas proti Vítkovicím – budoucímu vítězi turnaje, si všichni hráči mohli vzít příklad ze hry soupeře. Spojení dynamiky, koordinace, techniky a celkově florbalového myšlení v jednom balíčku znamenalo pro náš tým prohru 0:8. Vítkovice ukázaly, že nemají na turnaji konkurenci, což potvrdily i ve vyřazovacích bojích (v  semifinále vítězství 11:0 nad Chodovem a finálová výhra 13:4 nad Ostravou jsou toho důkazem). Ve třetím zápase jsme narazili naše kamarády z Mohelnice, kde jsme potvrdili roli favorita a zvítězili 4:1, čímž jsme se umístili třetí ve skupině a zúčastnili se tak Playoffu B, který byl určen pro všechny týmy na třetích a čtvrtých příčkách. V úvodním zápase vyřazovacích bojů proti Chomutovu velké drama, ale velká chuť po vítězství. I přes to, že kluci třikrát dotahovali, dokázali v dramatickém závěru otočit zápas ve svůj prospěch a zvítězit 4:3. Další zápas proti Tachovu, i přes herní převahu soupeře, postavili kluci nepříjemnou obranou zeď, která jim vynesla vítězství 3:2 a postup do semifinále. Zde narážíme na největší klub v republice Bohemians Praha. Po prvním poločase překvapujeme obecenstvo a vedeme 3:1. Ve druhé půli po dvou slepených brankách Bohemky ztrácíme koncentraci, soupeř se dostává na koně a vítězí 3:7. V playoffu B končíme na dělené třetí příčce.


STARŠÍ ŽÁCI – kategorie 04

Počet týmů: 36
Skupina: Chomutov, Gullivers Brno, SC Malacky
Playoff: Kanonýři Kladno
Umístění: Top 16

Těžké dva protivníky měli starší žáci v základní skupině. V úvodním zápase s Chomutovem nedokázali udržet vedení 3:1 a dokonce prohrávali 3:4. Ke konci zápasu se klukům však podařilo vyrovnat na 4:4. Další těžký zápas proti Gullivers Brno byl nad jejich síly a i přes bojovný výkon, prohráli 1:5. Chuť si starší žáci spravili proti slovenskému výběru SC Malacky, který porazili 11:3. Právě tato vysoká výhra posunula kluky do lepší skupiny playoffu, mezi nejlepších 16 týmů. Zde narazili ale na další těžký oříšek hned ve čtvrtfinále, kterými byli Kanonýři z Kladna. Zajímavou bitvu a podívanou ovládl tým z Čech, který zvítězil 1:4.


STARŠÍ ŽÁKYNĚ – kategorie 05

Počet týmů: 7
Skupina: Žltý Sněh Košice, Mladá Boleslav, Florbal Jesenice, Sk Dvojka Praha, FbC Aligators, Mladá Boleslav 2005
Umístění: 4.místo

V nadpisu této kategorie máme sice napsáno starší žákyně, avšak tým tvořily pouze dvě hráčky této kategorie. Zbytek týmu byl složen z mladších žaček a proto se šlo do turnaje s čistou hlavou a s postojem, že jako nejmladší tým v této kategorii nemají holky co ztratit. Avšak opak byl pravdou. Holky byly asi největším překvapením celého zájezdu. V turnaji odehrály 6 zápasů s bilancí 3 výher a 3 proher se skórem 12:13. Téměř v každém zápase hrály vyrovnanou partii s rok až dva roky staršími děvčaty. I když neradi píšeme o individuálních výkonech hráčů, zde musíme udělat výjimku. Nejlepším střelcem tohoto výběru se stala nejmladší hráčka týmu Anička Kytlicová, která v 6 zápasech nastřílela 5 branek.

2:4 Žltý Sněh Košice
2:0 Mladá Boleslav
1:0 Florbal Jesenice
3:2 Sk Dvojka Praha
1:3 FbC Aligators
3:4 Mladá Boleslav 2005


 

Všem hráčům děkujeme za vzornou reprezentaci na klubu na jednom z největších turnajů, na který náš klub v historii odcestoval. Rodičům a rodinným příslušníkům děkujeme za hlasitou podporu během celého turnaje. Vyjímečné poděkování patří fotografovi Honzovi Gebauerovi. Jeho fotky jsou k náhlednutí na jeho facebookových stránkách. Odkaz zde: https://www.facebook.com/www.fotogebauer.cz/

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!