Přerovský odkaz na Ostrava Cupu

Ostrava Cup 2019 je již minulostí, zkušenosti, zážitky, ale i placky zůstávají. Na letošní ročník odcestovalo celkem šest družstev FBC Přerov, jedná se o elévy, mladší žáky, mladší žákyně, starší žákyně, dorostence a dorostenky. Začněme tedy od nejmenších ...

Elévové 

V kategorii elévů nás reprezentovalo celkem 14 hráčů. Elévové skupinou prošli hladce, když porazili 4:0 TROOPERS Black, následně pak 7:2 - 1. FBC Karviná a v posledním utkání se střetli s polským týmem SKS Olimpia Lochow, který smetli 17:1. 

První kolo play-off už nabídlo zajímavější utkání. Soupeř ze Znojma hrál velice dobře, ovšem na naše hochy to nestačilo. Přerov vítězí 5:3. Osmifinále s Torpedo Havířov vyšlo lépe pro Přerov, který tak s výsledkem 6:2 postupuje do dalšího kola. Kámen úrazu přišel až ve čtvrtfinále proti FbC Coyotes Jablunkov, který se elévům bohužel nepodařilo porazit. Zápas museli rozhodnout až nájezdy, které vyšly lépe pro soupeře.

I přes to, že se elévům nepodařilo prolomit zakleté čtvrtfinále si kluci turnaj náramně užili. Velké poděkování také patří hráčům Vojtěchovi Kylarovi (Šumperk), Martinovi Tkadkecovi (Uničov) a Sebastianovi Kotasovi (Uničov), kteří nám vypomáhali z jiného klubu.

 

Mladší žáci 

Za mladší žáky odcestovalo celkem 15 hráčů. Žáci měli ve skupině čtyři utkání, kde se jím podařilo zdolat TJ Sokol Dobříš 5:3 a FBK Škorpioni Ostrava 7:1. V zápase s FLORBAL VSETÍN BLACK prohráli vysoko 4:12 a s FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Žlutí 0:3. 

První kolo play-off se bohužel pro kluky stalo osudným. V utkání proti Snipers Bratislava ORANGE podlehli 3:5.

Děkujeme všem hráčům za reprezentaci klubu a rodičům za podporu. 

 

Mladší žákyně 

Lamice odcestovaly v počtu třinácti hráček. Ve skupině odehrály čtyři utkání, ve kterých našly pouze jednoho přemožitele, což byla FBC Olomouc 3:6. Utkání proti FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vyhrály 11:6, s Horní Suchou si poradily 12:0 a se Znojmem 6:1.

Ve vyřazovací části turnaje se Lamice střetly s Vítkovicemi. Ve vyrovnaném utkání nakonec podlehly přerovské reprezentantky těsně 3:4. 

Děkujeme hráčkám za reprezentaci klubu!

 

Starší žákyně 

Starší žákyně v počtu třinácti hráček se v prvním utkání střetly s Banskou Bystricou, které podlehly těsně 0:1. Ve druhém utkání utrpěly porážku nad Vítkovice 2:4, chuť si spravily až proti Havířovu, které porazily 2:1. Poslední dvě utkání ve skupině odehrály starší žákyně proti Bulldogs Brno, které smetly 5:0, poslední utkání proti Opavě nezvládly v poměru 2:3.

Play-off začíná! První soupeř – Havířov. Tento zápas skončil lépe pro Přerov, který vyhrává v poměru 3:2. V dalším kole naráží na silnou Opavu, které přerovské žačky podlehly 2:8. V utkání o bronz stačil malý krůček. Utkání s Banskou Bystricou musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byl lepší soupeř. Holkám tak patří krásné čtvrté místo!

Speciální poděkování patří děvčatům: Tereza Brančíková (Olomouc), Klára Hodulíková (Olomouc), Simona Hradilová (Hranice) a Adéla Javůrková (Hranice), které vypomáhaly přerovskému mančaftu.

 

Dorostenci 

Dorostenci ve čtrnácti hráčích uvítali v prvním utkání superligový Hattrick Brno. Utkání, které mohlo dopadnout jakkoli nakonec přerovští vyhráli v poměru 3:0. Druhý zápas svedli proti Polance nad Odrou, se kterou si hravě poradili 9:1. Utkání proti sousedům z Polska byla pro dorostence zatím největší zkouška. Silný Łochów, který je v Polské lize extraligovým celkem, nenechal Přerovu nic zadarmo. Nakonec utkání skončilo férově, remizou, což přerovským hráčům stačilo, aby vyhráli skupinu.

První utkání ve vyřazovací části narazil Přerov na Porubu. I když zápas skončil 4:2, lépe pro Přerov, dalo by se říct, že se hrálo pouze na jednu branku, kde brankář Poruby vytahoval neskutečné zákroky. V osmifinále narazil Přerov na již známého soupeře Hattrick Brno. Ten to přerovskému mančaftu vrátil a tentokrát se mohl brněnský tým radovat z výhry. Přerov tak podlehl 0:3 a na turnaji končí. Zároveň se v posledním utkání zranil Alex Suchánek, který si vyhodil čéšku. Lexo, přejeme ti brzké uzdravení!

Děkujeme Janu Hamplovi (Mohelnice), Michaelovi Zbružovi (Valašské Meziříčí), Kryštofovi Burdovi (Valašské Meziříčí), Jakubovi Fišnerovi (Slovácko) a Martinovi Hadašovi (Slovácko) za výpomoc na turnaji!

 

Dorostenky 

Nejúspěšnější kategorie Přerova! Dorostenky si odváží bronzové medaile. Holky v prvním utkání poráží Zlín 4:2. Další dvě utkání jím nevyšlo úplně podle představ. S Ostravou podlehly 1:4 a s Olomoucí 1:3. S Polskou Trzebiniou byli přerovské holky lepší a výsledek 2:0 jím zajistil pohodlné místo v tabulce.

V play-off se opět přerovské dorostenky střetávají s Šumperkem, se kterým si poradily 4:1. V dalším utkání podlehli Olomouci, 2:9, ale i tak si domů odváží třetí příčku!

Gratulujeme děvčatům i trenérům! Také bychom rádi poděkovali za výpomoc hráčkám Vítkovic: Plačková Barbora, Mozdřenová Barbora, Svobodová Karolína a Konvičná Anna, které holkám hodně pomohly při cestě za plackou.

Autor článku: Daniel Šmehlík

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!