Přestřelka s druhým týmem tabulky tečkou za sezónou mužů A

8:5 pro Krnov byl výsledek, kterým skončilo první měření sil obou soupeřů v této sezóně. Orca jako nováček sezóny se prezentuje velice ofenzívním pojetím hry a dlouho bojovala o postup do Národní ligy mužů. Přerov chtěl do utkání postavit, co nejvíce hráčů, avšak opět po sečtení omluvenek, to vydalo na hru jen se dvanácti borci do pole. Nakonec Spartak ukázal, že umí hrát i s takovým soupeřem vyrovnaně a diváci byli svědky pořádné přestřelky.

FBC Spartak MSEM Přerov - FBC Orca Krnov 13:14 pr. (4:5, 1:3, 8:5 - 0:1)

Střely na branku: 28:32
Využití přesilovek: 5/5 - 4/6
Počet diváků: 50
Nejlepší hráči: Haliak - Hlaváček Jar.

Góly (asistence): Ďopan 3 (Malina 2, Bibr), Haliak 3 (Ďopan 2, Dvořák), Vlček 2 (Malina, Klimecký), Tesař (Dohnal), Kubalík (Haliak), Fafílek (Klimecký), Dvořák (Fafílek), Klimecký (Dvořák)

Už začátek zápasu ukázal, jak že se te dnes bude hrát. Přerov dva útoky a vedení o dva góly - 2:0. Premiérovou trefu za muže A si připsal junior Tesař. Vyloučení domácích a střelec Filip snižuje - 2:1. No a tak to šlo i nadále. Krnov vytahoval svůj presink, hráči byli roztaženi po celém hřišti a šancí z rychlých kontrů jen přibývalo. Orca ukázala svou sílu a nejlepší střelec soutěže Filip již v první třetině zaznamenal čtyři góly! Skóre po první části bylo 4:5.

Druhá třetina nabídla stejný florbal, ale už to nebyly takové hody. Nakonec hostům pomohla další přesilovka a po gólech Jana Hlaváčka a Planého odskočili hosté na 4:7. Taktéž v přesilovce odpovídá domácí střelec Ďopan, ale poslední slovo si bere Jan Hlaváček a soupeř znovu utíká na třígólový rozdíl - 5:8.

Rychlá výměna branek na obou stranách odstartovala třetí třetinu - 6:9. Krnov pomáhá Spartaku svou nedisciplinovaností. V jednom okamžiku se totiž nechává vyloučit hned trojice hráčů v zeleném a Přerov má skvělou příležitost se zápasem ještě něco udělat. A taky že jo. Ďopan, Haliak, Dvořák střílí branky a je srovnáno - 9:9. Vzápětí je tu trestné střílení a gól Jaroslava Hlaváčka - 9:10. Bláznivý gólostroj pokračuje, až se na čas zastavuje na skóre 10:11. Necelé čtyři minuty před koncem srovnává Klimecký - 11:11. Přerov ožívá, útočí a otáčí vývoj skóre po gólech Vlčka a Haliaka - 13:11! Zbývá 48 sekund do konce. Chybuje Malina a Jan Hlaváček trestá - 13:12. 26 vteřin zbývá a Přerov nepokrývá střelce Filipa, který natahuje k distanční střele z první a 15 sekund před koncem je srovnáno - 13:13.

Bláznivý zápas v prodloužení záhy ukončuje Jaroslav Hlaváček a bod navíc si připisuje Orca Krnov - 13:14.

Před zápasem by bod domácí asi brali, dle průběhu utkání a velmi podprůměrné kvality zápasu, si však mohou spíše zoufat. S domácím publikem se tak rozloučili prohrou v prodloužení a nepovedenou sezónu končí Přerov na devátém místě tabulky. Bude snad tato facka sloužit jako ten správný impuls ke změnám v týmu mužů? Uvidíme, odpočinku budou mít hráči i vedení dostatek, jelikož se v Divizi nehraje Play-off a hráčům tak začíná "nesmyslný" půlroční ligový půst. Jen ho využít tím správným směrem!

Autor článku: Petr Malina