Přihlášené soutěže pro sezonu 2018/2019

I když sezona pro většinu hráčů a hráček FBC Přerov už skončila a už pomalu za dveřmi  vyhlíží letní prázdniny, my nezahálíme. Do pátku 1.června musely být nahlášeny soutěže pro nadcházející sezonu a my Vám přinášíme sumář přihlášených kategorií pro sezonu 2018/19.

FBC Přerov - florbal Přerov

Klub opět přihlásil kompletní mužskou i dívčí strukturu. Celkem bylo přihlášeno 20 soutěží. Premiérově klub přihlásil v ženské struktuře 2 týmy v jedné kategorii a to v mladších žákyních, které budou reprezentovat Přerov pod názvy Lamice a Ďáblice. Další změna nastala u mužů, kteří se po dvou letech zúčastní Poháru České pojišťovny.

Mužské kategorie:

FBC MSEM Přerov – Divize mužů
FBC Piranha Přerov B – Regionální liga mužů – skupina 7
FBC Přerov Oldies – Olomoucký přebor mužů
FBC Přerov – 2.liga juniorů – skupina 7
FBC Přerov – 2.liga dorostenců
FBC Přerov – Olomoucká liga starších žáků
FBC Přerov Predátoři – Olomoucká liga mladších žáků
FBC Přerov Panteři – Olomoucká liga mladších žáků
FBC Přerov Ďáblové – Olomoucká liga elévů
FBC Přerov Plameny – Olomoucká liga elévů
FBC Přerov Žraloci – Olomoucká liga přípravek
FBC Přerov Tučňáci – Olomoucká liga přípravek

Dívčí kategorie:

FBC Přerov – 2.liga žen
FBC Přerov – 2.liga juniorek skupina 6 a 7
FBC Přerov – 1.liga dorostenek
FBC Přerov – Liga starších žákyň skupina 7
FBC Přerov Ďáblice – Liga mladších žákyň skupina 7
FBC Přerov Lamice – Liga mladších žákyň skupina 7
FBC Přerov Zubřice– Liga elévek skupina 7

Poháry:

FBC MSEM Přerov – Pohár České pojišťovny - muži

Komentář šéftrenéra Pavla Ceha: Ohledně nově přihlášených soutěží jsme nejvíc polemizovali u dívek. Za poslední rok nám rapidně narostla dívčí struktura a to hlavně u elévkyň a mladších žákyň. Rozhodnutí pro dva týmy u mladších žákyň bude pro nás určitě pozitivním rozhodnutím. Jelikož se tato soutěž hraje systémem 3+1 a my registrujeme okolo 20 dívek v této kategorii, tak se do zápasového kolotoče dostanou téměř všechny hráčky. Otazník visí spíše u trenérského zastoupení u těchto kategorií. S největší pravděpodobností dojde k posílení trenérského zastoupení u mladších žákyň a elévek. Momentálně jsou v jednání hned dva noví trenéři. Budou změny na trenérských pozicích taky u mužských kategorií. Daniel Šmehlík zůstane jako hlavní trenér u starších žáků, avšak se posune ještě na hlavního trenéra dorostenců, čímž skončí u mladších žáků. Jeho pozici zde zaujmu já, čímž budu mít na starosti přechod elévů do velkého florbalu. Ve výsledku, Dan pokračuje s hráči, které trénuje od elévů. Já budu na tom podobně, jelikož zůstanu s dětmi, které trénuji od přípravky. Za cíl do nové sezony si dáváme odjezdit také co nejvíce mimoligových turnajů. Mužskou strukturu čeká v srpnu Moravian Cup v Olomouci, v září Troopers Cup v Brně, poté dvoudenní Sokol Cup v Pardubicích. Na začátku roku bychom se rádi podívali na turnaj do Prahy. Konec sezony bude ve znamení návštěvy turnaje elévů v Brně a poté Ostrava Cup. Novinkou bude letní Prague Games, kam bychom se rádi vydali také s nějakou kategorií. U holek je problém v tom, že se pro ně nepořádá tolik turnajů, jako u chlapců. Pokud se tedy naskytne nějaký mimoligový turnajek navíc, určitě po něj sáhneme. Právě mimoligové turnaje nám dodávají nejvíce zkušeností a bohužel na nich odehrajeme více kvalitních zápasů než v olomoucké lize.

                                                                                                                                                                Autor článku: Martin Filka

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!