Přípravka White posbírala další zkušenosti

V sobotu 23. ledna odcestovala přípravka ,,bílých“ k dalšímu turnaji do Hranic, kde na ně čekaly týmy z Lipníku, Hranic, Přerova a Šternberku. I přes to, že se tým umístil na čtvrtém místě, ochozy v hale nezklamal. Na dětech byl vidět velký pokrok a jak trenéři ve Spartaku říkáme: Zatím brousíme diamant, aby se z něj stal ještě dokonalejší diamant. Svoji premiéru na turnaji si odbyla Anička Bednářová, která zaznamenala i své první branky na ligové úrovni.

Na úvod si děti střihly ,,derbíčko“ s Vikingama z Teiwazu, kteří se mohli chlubit naprosto jinými zkušenostmi, něž naše naděje. Ty však v tomto zápase nezklamaly, ba naopak překvapily sympatickým výkonem. Vikingům sice podlehly 5:4 brankou v poslední minutě, ale oproti minulému vzájemnému střetnutí, kdy s Vikingama utrpěly výhru 13:0, byl jejich výkon naprosto z jiného soudku.

Druhý zápas proti lipnickému Teiwazu byl na hřišti jeden tým a to k potěšení ten náš. Proto se využilo situace, děti dostaly za úkol si počítat body za každou přihrávku při situaci, po kterých vstřelily branku. Zápas jsme nakonec ovládli poměrem 8:0.
Třetí zápas proti hranickému Teiwazu začaly naše naděje slibně, když vedly už 2:0. Hranice ale ukázaly zkušenosti a hlavně svými fyzickými parametry získaly zápas na svoji stranu v poměru 12:5.

Poslední zápas proti Šternberku jsme byli soupeřem počítačové hry šternberské střídačky. Mezerník, mezerník…no, však víte. Opět rozhodovaly zkušenosti, které měl Šternberk jako soli a zaslouženě vyhrál 9:2.

Na závěr článku bych chtěl říct jen pár slov. Na zápasy se snažíme brát co nejvíce dětí a to jak na Blue, tak na White. Proto, dochází k tomu, že se hráč dostane na hřiště průměrně 8x za zápas. Dětí je mnoho a základem je, aby zápasové zkušenosti posbíralo co nejvíce dětí. O výsledky vůbec nejde, děti ještě nejsou zkušené v tom, aby se rychle střídaly, je to pro ně první sezona, ve které se učí základům i na turnajích a téměř u všech z nich, je vidět velký florbalový posun.

Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!