PŘÍPRAVKY SE PŘEDSTAVILY DOMÁCÍMU PUBLIKU

V neděli 9.10. se na palubovce městské sportovní haly představily všechny týmy našich nejmenších florbalistů. Celkem přerovské barvy reprezentovalo 34 dětí.

Nejdříve z postele museli Žraloci s Tučňáky. Ti se v úvodním zápase dlouho přetahovali o vedení, nakonec rozhodla větší zkušenost na straně Tučňáků a ti zvítězïli v poměru 9:7. Poté se představil také tým Kosatek, doplněn o několik nováčků, pro které to byly vůbec první florbalové zápasy. I přes velkou snahu však Kosatky nedokázaly odolat tlaku FBS Olomouc a prohrály 3:12. Následoval další vyrovnaný zápas Tučňáků, tentokrát s FBC Uničov. Chvilkový výpadek stál Tučňáky vedení a výsledkem byla jejich jediná prohra na turnaji v poměru 8:11. Žraloci v dalším zápase bojovali s FBS Olomouc. Slibně rozehraný zápas v závěru však nezvládli, zrodila se jediná remíza turnaje, která Žraloky nakonec hodně mrzela, protože jak se později ukázalo, znamena konečné 4. místo na turnaji. Kosatky se následně postavily suverénnímu Uničovu. Větší zkušenosti byly patrné na straně Uničova, alespoň čestný úspěch zaznamenal Ríša Horáček, výslekek 1.16. Naopak v dalším zápase Kosatek se Žraloky to byla jiná podívaná. Útoky se přelévaly z jedné strany na druhou a jen díky dobře chytajícím oběma brankářům bylo nakonec skóre 1:6 pro Žraloky. Další výsledky už konečné pořadí moc neovlivnily: Tučňáci - FBS Olomouc 15:8, Žraloci - FBC Uničov 4:15, Tučňáci - Kosatky 11:0, FBC Uničov - FBS Olomouc 14:5.

Turnaj ovládl tým z Uničova, druzí se umístili Tučňáci, třetí FBS Olomouc, se stejným počtem bodů jako čtvrtí Žraloci, kteří však měli o jeden jediný gól horší skóre. Páté skončily Kosatky.

Pořadatelství si hostující týmy pochvalovali, těžké zápasy nám alespoň navíc ukázaly mezery, na kterých v dalších trénincích můžeme zapracovat. 

 

 

Michal Ďopan

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!