Prohra ve Frýdku-Místku a výhra v Orlové pro muže A

A-tým mužů vyrazil ke dvěma venkovním zápasům a šance na body visela ve vzduchu. V sobotu jej vyzval Frýdek-Místek, v neděli pak Orlová. Z víkendu se povedlo Přerovu vytěžit tři body za výhru v nedělním zápase. V tabulce patří Přerovu 8. pozice z dvanácti celků.

FBC KOVO KM Frýdek-Místek – FBC MSEM Přerov 9:7 (3:2, 1:3, 5:2)

Střely na branku: 37:30 (10:8, 14:13, 13:9)
Využití přesilovek: 0/3 - 2/7 (v oslabení 1:0)
Počet diváků: 33
Nejlepší hráči: Kahánek – Kaďorek

Góly (asistence): Kaďorek 2 (Vlček Jak., Jurečka), Jurečka (Grener), Malina (Borges), Fafílek (Kaďorek), Grener (Malina), Fafílek (Grener)

Domácí nastoupili v omlazené sestavě, což měla být pro Přerov výhoda, té však nedokázali hráči hostí využít. V brance Hanáků naskočil po velké odmlce Jiří Vlček. Sám neměl moc slov chvály pro sebe i své spoluhráče. „Chytalo se mi hodně špatně, byl jsem nervózní. Dělal jsem chyby, nechytal jsem míčky a dostal jsem tři zbytečné góly, kvůli kterým jsme prohráli zápas. Nemám z toho dobrý pocit, musím na sobě víc pracovat a třeba to bude lepší. A jak jsem viděl příčiny naší porážky z brány? Málo střelby, zbytečně jsme tahali míček a chyběla střelba. Dlouho nám také trvaly rozehrávky, chtělo by to víc zefektivnit. Samozřejmě pak ty brejky, 19 brejků nebo kolik jich tam bylo, to je hodně, takže i hra dozadu.“ Tři kanadské body si připsal navrátilec "bysme" Daniel Grener, ten se v komentáři nejprve kriticky zaměřil na přesilové hry. „Přesilovky jsme nevyužívaly. Myslím, že je to tím, že jsme je netrénovali na naší hale. Někteří hráči pak volí riskantní a zbytečná řešení místo podržení balónku a přehrání obranného tvaru soupeře.“ Na závěr pak ocenil i hru soupeře: „Soupeř byl motivovaný něco dokázat, měl v sestavě hodně juniorů. Tím nás vlastně i porazili, protože, i když jsme měli kvalitnější tým technicky a takticky, tak nás naprosto přejeli chutí zvítězit a nasazením do zápasu.“

Textový online přenos

Sestava: Vlček Ji. – Malina, Vlček Jak., Fafílek, Dvořák – Kaďorek, Grener, Ševčík, Jurečka, Budník, Hnila, Borges, Loucký.

1.FBK Eagles Orlová – FBC MSEM Přerov 6:8 (1:3, 1:1, 4:4)

Střely na branku: 35:44
Využití přesilovek: 0/2 - 1/5
Počet diváků: 30
Nejlepší hráči: Fukala - Hnila

Góly (asistence): Kaďorek 2 (Grener, Ševčík), Hnila 2 (Jurečka, Kaďorek), Jurečka 2 (Budník, Kaďorek), Ševčík (Kaďorek), Hořecký (Hnila)

V zápase, kde se vyznamenávali oba brankáři, přidal komentář o své hře ten přerovský, Pavel Ceh: „Chytalo se mi dobře, chytal jsem poprvé od doby, co mám v krvi cukrovku. Můj výkon byl dobrý, ale ne výborný. Některé góly jsem mohl chytnout navíc.“ Zápas pak hodnotil takto: „Mé hodnocení je velmi kladné. Oproti včerejšku jsme myslím hráli výrazně lépe do obrany. Nepustili jsme soupeře do brejků, což je jejich nejsilnější stránka. Konečně jsme vstřelili i nějaké góly a i když jsme spálili další šance, myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.“ Po několikaměsíčním florbalovém půstu se k sestavě přidal i Lukáš Kaďorek a ohlédl se za svou hrou: „Dnes se mi hrálo dobře, lépe než včera, jen mě mrzelo, že pan Borges neproměňoval vyložené šance.“ Pauza na jeho pocitu ze hry ale byla znát: „Vypadlo to, jako kdyby mě pustili předevčírem z blázince. Podle toho ta hra včera vypadala a dneska taky, urvanej jak ze řetězu.“

Textový online přenos

Sestava: Ceh – Malina, Grener, Dvořák, Hořecký – Borges, Ševčík, Kaďorek, Jurečka, Budník, Hnila

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!