Prostějovské drama s dobrým koncem

SK K2 Sportcentrum Prostějov - FBC Spartak MSEM Přerov 4:5 (0:2, 2:1, 2:2)

Branky (asistence): Koutný 2 (Roletzký, Ďopan), Haliak (Hnila), Borges (Klimecký), Klimecký (Roletzký).

K druhému kolu Poháru České pojišťovny odcestovali florbalisté Spartaku Přerov do Prostějova, kde svedli vyrovnaný boj s domácími SK K2 Sportcentrum. Sestava doznala dalších změn, když dostali volno stálice "A" týmu Ceh, Malina, Dohnal a Jurečka. Nahradilo je dravé mládí v podobě juniorů Rašky s debutujícím Hořeckým, zkušenost kapitána Piraní Zdeňka Zbořila a nová posila z Olomouckého FBS Honzy Roletzkého.

Základ úspěchu položili přerovští florbalisté v první třetině, kdy poctivě bránili svoji polovinu a hrozili nebezpečnými protiútoky. První hosté proměnili dokonce v oslabení, kdy Ďopan přidržel balonek, přihrál na nabíhajícího Hnilu a jeho střelu dorazil junior Haliak - 0:1. Za deset minut bylo ještě veseleji, když se individuálně střelou pod brankářem prosadil Koutný - 0:2.

Začátek druhé třetiny patřil domácím, když Přerov vstoupil vlažně do této části hry, neuhlídal "mezi kruhy" domácího kapitána Vlčka a rázem to bylo zase jen o gól - 1:2. Zanedlouho to byl opět domácí kapitán, který vyrovnal skóre vypjatého zápasu. Jeho výběh ze standartní situace neuhlídal Klimecký a Raška toho v bráně moc neviděl. Začínalo se od začátku - 2:2. Spartak postupně začal opět tlačit, brankově se podařilo prosadit až Koutnému jeho oblíbenou fintou zpoza brány - 2:3.

Pokyny do třetí třetiny zněly jasně - hrát co nejvíce na balónku, poctivě bránit, zjednodušit rozehrávku a pokusit se přidat další branky. To se Spartaku dařilo dodržovat pouze do poloviny třetí třetiny, i když se přerovským hráčům podařilo navýšit náskok přesilovkovou brankou mistra tečí a dorážek Adama Borgese, přestože se střela Klimeckého zdála být už gólová - 2:4. Zanedlouho domácí korigují z hole Dorschnera, když se nejprve prosadí individuálně přes Dvořáka a poté prostřeluje i Rašku - 3:4. Spartak má co dělat, aby domácím stíhal. Pomáhá mu však vyloučení prostějovského Nováka dvě minuty před koncem. Na hřiště jde druhá přesilovková formace. Kombinace však vázne a domácí slepeným gólem v oslabení vyrovnávají stav zápasu - 4:4. Přerov střídá přesilovkové hráče a rozjíždí poslední možnost zápas rozhodnout v základní hrací době. Ďopan si několikrát vymění balón s Roletzkým, který následně sehrávkou ze středu hřiště nachází vlevo číhajícího Klimeckého, pro kterého už není problém zasunout míček za bezmocného domácího brankáře. Následuje vyhrané buly a zbývajících 17 vteřin Spartak drží balonek na svých čepelích, aby mohla se závěrečnou sirénou propuknout nefalšovaná radost hostů z postupu do dalších vyřazovacích bojů, kdy ve třetím kole Přerov vyzve havířovský Slovan.

Sestava: Raška - Fafílek, Dvořák, Hnila, Hořecký - Koutný, Roletzký, Ďopan, Klimecký Ra., Zbořil, Borges, Haliak, Bibr, Veselý.