První víkend Áčka bez bodu

Divizní zápasy se rozjely mužům A Přerova v sobotu 14.9., když tým zajížděl do Třince. O den nato už svedli souboj na domácí palubovce proti Orce Krnov. V obou zápasech Přerov bojoval, na body to ale nestačilo.

FBC Ossiko Třinec - FBC MSEM Přerov 8:4 (2:1, 4:2, 2:1) 

Střely na branku: 44:21
Počet diváků: 73
Nejlepší hráči: Mieszek - Bělaška

Góly (asistence): Pavliš (Bělaška), Malina (Ševčík), Kowalík (Bělaška), Hořecký

Tento zápas byl premiérou hned pro trojici hráčů Přerova. Zatímco zkušenější Běhal se vrátil po sezónách strávených ve vyšších ligách (Tatran Střešovice a Kanonýři Kladno), pro dvojici juniorů Pavliše a Bělašku to byla i první ligová zkušenost mezi muži. Bělaška byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem Přerova a Tobiáši Pavlišovi se premiéra také vydařila. “Moc jsem nevěděl, co od toho očekávat, takže jsem byl před zápasem vcelku nervózní. Na hřišti to ze mě naštěstí tak nějak slezlo. Zápas to byl nahoru dolů, což mi tak nějak vyhovovalo, a i když jsme nakonec z Třince odjeli s prázdnou, myslím si, že jsme odehráli dobrý zápas. Přeci jenom je to začátek sezóny, pořád je však na čem pracovat a věřím příští zápas bude ještě lepší a odvezeme si nějaké ty body. (směje se)”

Sestava: Raška V - Dvořák, Hořecký, Běhal, Malina, Pavliš - Budník, Foldyna, Ševčík, Kowalík, Bělaška, Kubalík, Otevřel

FBC MSEM Přerov - FBC ORCA Krnov 3:6 (2:3, 0:1, 2:3)

Střely na branku: 28:30
Počet diváků: 51
Nejlepší hráči: Budník - Filip

Góly (asistence): Foldyna (Budník), Budník (Dvořák), Dvořák (Běhal)

“První dva zápasy nám nedopadly, co se týče bodového zisku příliš dobře, ale s předvednou hrou můžeme být za daných okolností vcelku spokojení. Oba zápasy probíhaly zcela jinak, ale nám se potvrdilo, že můžeme hrát na dvě formace a zvládneme se soupeřem držet krok. Bohužel máme problémy v systému jako takovém, ale to se postupem času vyladí. Sednou si formace a budeme silnější na balónku i ve hře dozadu,” komentoval nejen zápas s Krnovem Jan Běhal. Premiéru za A-tým si v domácím utkání odbyl Martin Šmehlík, který pravidelně nastupuje za mužské “Béčko”.

Sestava: Raška V - Dvořák, Běhal, Malina, Pavliš - Budník, Foldyna, Ševčík, Otevřel, Bělaška, Kubalík, Šmehlík

Třetí ligové utkání čeká na přerovský celek v sobotu 28. 9. Na půdě Jeseníku a cíl týmu bude jasný - zvítězit.

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!