Prvním krůčkem Áčka výhra proti Olomouci

Šest utkání bez tříbodového vítězství. To je bilance mužů A na startu letošní sezóny. Navíc, hra týmu klesla na samotné úpatí hory a zápas proti Olomouci měl být zase prvním krokem správným směrem – vzhůru.

FBC Spartak MSEM Přerov – TEMPISH FBS Olomouc 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Střely: 29:20 (15:7, 4:8, 10:5)
Využití přesilovek: 2/4 – 0/6
Počet diváků: 72
Nejlepší hráči: Doubek – Tomášek

Góly (asistence): Jurečka 2 (Roletzký 2), Dohnal (Koutný)

Opět na tři pětice, v neděli již se zotavujícím se Jurečkou, který, jak se později ukázalo, dodal týmu střelecké sebevědomí. První část hry zvládl domácí Přerov slušně. Podobně jako v úvodu s Uničovem se povedlo Přerovu držet míček a trpělivě dobývat branku soupeře. Tentokrát navíc vyšla i přesilovková souhra. Uspávání olomoucké obrany uťal pas Roletzkého na Jurečku, který umě trefil pod břevno – 1:0. Postupně se rozehřál prvními zákroky i Ceh a když to vypadlo, že i olomoucký brankář Tomášek uhájí jednu kaňku v zápise, napřáhl těsně před koncem z dálky Roletzký, jeho střela se odrazila od mantinelu za brankou a zvuku sirény pomohl k roztřesení síťky v brance hostí i míček vyslaný opět dobře postaveným Jurečkou – 2:0.

Vzácnou, ale o to pohlednější rychlou kombinaci se podařilo Přerovu vymyslet krátce po startu druhé třetiny. Přesné přihrávky dostaly míček přes Roletzkého a Koutného až k Dohnalovi, který trefil přesně pod horní tyčku – 3:0. Hra Spartaku byla vzhledem k rozpoložení týmu slušná, co slušné nebylo, byla disciplína. Celkem čtyři oslabení si musel Přerov zahrát proti soupeři lačném po gólu. Kontaktní branka se nakonec podařila vstřelit Schejbalovi – 3:1. Za stále pozitivně vyhlížející skóre je nutné vzdát holt obětavým hráčům v poli a brankáři Cehovi.

Co se dělo ve třetí třetině, muselo duši přerovského diváka notně uklidnit. Žádné další drama, žádné další rozpačité chyby a nepřesnosti. Přerov byl většinou na míčku a aktivnějším týmem. Ani další dvě přesilovky hostům moc pomoci nepřinesly a Spartak konečně diktoval hru. Jediné, co scházelo, bylo potěšení oka přerovského diváka nějakým tím gólem navíc. Proti tomu měl ale co říci olomoucký Tomášek a tak Přerov bral i na góly skoupé vítězství o dva góly.

Sestava: Ceh – Fafílek, Dvořák, Hnila, Dohnal, Malina, Hořecký – Koutný, Jurečka, Roletzký, Klimecký, Grener, Veselý, Baran, Doubek, Haliak, Vlček

Konečně výhra, která po dlouhém čase vyloudila úsměvy na tvářích přerovských florbalistů a výtečných diváků v hale. Dá se tak říci, že tým vykročil zase vzhůru, i když lezeckou terminologií, jsou hráči stále v základním táboře. Nezbývá než věřit, že poctivý přístup a také očekávaný návrat kanonýra Ďopana pomůže týmu vyrazit pomalu k vyšším polohám pomyslné hory.

Komentář Pavla Ceha, který za svá záda pustil pouze jednu střelu je následující: "Nedělní zápas proti Olomouci jsme měli výborně rozehraný, promíchali jsme pětky a už byla vidět i rozumná rozehrávka, která nám v sobotu chyběla. Bohužel naše koncentrovaná hra byla ovlivněna řadou školáckých vyloučení, které nás stály dost sil. Šancí jsme měli dostatek, převážně v první a třetí třetině, avšak na druhé straně byl v brance můj bývalý kolega a dobrý kamarád Lukáš Tomášek, jenž Olomouc celý zápas držel ve hře. Olomouc si vytvořila taktéž řadu šancí, avšak převážně jenom v přesilovkách či po našich neskutečných námazech. Já jsem osobně rád, že jsme v tomto zápase inkasovali pouze jednu branku a že jsem už konečně letos dochytal zápas. Věřím, že nás výhra do dalších zápasů posune a dodá naší psychice elán. Sám se už nemůžu dočkat, až pojedeme do Šumperku či Krnova, což jsou podle mě letos největší adepti na postup. Tímto zdravím své kamarády ze Šumperku a Štěpu Lhoťana z Krnova. Doufám, že Vás přijedeme kluci potrápit. ;)"

Petr Malina

Diskusní téma: Prvním krůčkem Áčka výhra proti Olomouci

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!