Radost a zábava. Takový byl Den florbalu v Přerově

V sobotu 14. května proběhl v Přerově druhý ročník florbalu v Přerově. Oproti minulému roku změnila akce svůj název z DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ FLORBALU na DEN FLORBALU, což však návštěvníkům vůbec nevadilo, jelikož se jich sešlo ještě více než v minulém roce.

Celý den odstartoval turnajem amatérů, který si oproti minulému roku polepšil, když se ho zúčastnilo celkem 14 týmů, z čehož měl radost i hlavní pořadatel akce Pavel Ceh. „Když jsem akci začal na konci března připravovat, bylo pro mě hlavním cílem, aby akci navštívilo co nejvíce lidí. O to víc mě potěšilo, když na turnaj amatérských celků dorazilo tolik týmů. Když vidím, jaký je zájem o florbal v Přerově, uvažuji, že uspořádáme letos ještě jeden turnaj pro amatéry na konci roku“ prozradil Pavel Ceh.

Po amatérech přišly na řadu ukázky tréninků dětí, kde klub odprezentoval celkem 7 týmů od přípravky až po starší žáky. Ze strany holek se prezentovaly tři týmy a to elévkyně, starší žačky a dorostenky. „Zde musíme oproti příštímu ročníku udělat pár změn, hodně nás zlobil i mikrofon, takže nás při tom hluchu bylo málo slyšet. Nebudu nic tajit, byl jsem taky trochu zklamaný. Čekal jsem, že rodiče budou mít větší zájem o to, jak vypadají tréninky jejich dětí. Hodně rodičů s dětmi dalo přednost naprosto jiným aktivitám, což mě hodně mrzelo. V příštím roce musíme na těch ukázkách zapracovat a rodiče více namotivovat“ zhodnotil Pavel Ceh.

Celou akci završil přátelský zápas mužů Spartaku s přerovskými hokejisty, který zpestřili bratři Hrabalové, kdy za Spartak nastoupil odchovanec Filip Hrabal, momentálně hráč superligové Ostravy. Na straně druhé naopak jeho bratr Josef, hráč hokejového Třince.

Zápas se hrál na dvě poloviny po 20 minutách, kdy přestávkový program doplnily dovednostní soutěže ve stylu ALL STAR GAME, kde pořadatelé brali inspiraci převážně ze zámořské NHL. Zde hráči soupeřili v disciplínách jako byla přesnost střelby, tvrdost střelby, nájezdová štafeta či kreativní nájezdy. V těch nejvíce pobavily diváky například hokejisté Michal Popelka a Petr Školoud, kteří si vypůjčili od dětí miniskateboard, na kterém dojeli až k brance Lukáše Novotného či Lukáš Kaďorek, který se doslova dokopal k bráně Zubrů, když ukázal svoji fotbalovou techniku z Kozlovic. Zápas se nakonec dostal až do nájezdů, ve kterém v šesté sérii rozhodli o svém vítězství hokejoví Zubři, kteří zvítězili 19:18. O výsledek tu však vůbec nešlo, diváci, kterých dorazilo bez mála tři stovky se bavily či fandily, o čemž hovoří i Pavel.

,, Zápas se Zubry byl pro mě velkým otazníkem. A to v jaké sestavě dorazí Zubři a kolik přijďte diváků. Nakonec jsem byl naprosto nadšený, myslím, že zápas byl skvělou tečkou za celým dnem. Zápas diváky bavil, o výsledek tu vůbec nešlo, takže jsem rád, že to dopadlo, jak to dopadlo a že padlo hodně branek. Hokejisti si zápas taktéž pochvalovali, takže nevidím důvod, proč bychom tento zápas neměli v příštím roce zopakovat“ prozradil Pavel Ceh

Cílem akce byla hlavě zábava, což se naplnilo.

Fotky a videa z DNE FLORBALU zde: https://prerovskyflorbal.rajce.idnes.cz/

 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!