Reparát mužů vyšel na jedničku

Ve 2. kole čekal na přerovské mládence tým Frenštátu. Ten zaznamenal v prvním kole slušný výsledek proti Krnovu, když prohrál o jedinou branku. Někteří hráči se prezentovali také za mužstvo U20 v Rožnově p. R. a tak byl pro ně zápas s Frenštátem zápasem s pořadovým číslem 3. Naštěstí však únava nebyla znát, možná to bylo také zásluhou Frenštátu, který se prezentoval neslaným, nemastným výkonem.

FBC MSEM Přerov - FBC TJ Sokol Frenštát p. R. 13:4 (4:1, 4:0, 5:3)

Střely na branku: 48:21

Využití přesilovek: 0/1 - 1/3
Počet diváků: 71
Nejlepší hráči: Pospíšilík - Štěpán
Textový online přenos
Góly (asistence): Bělaška (Kowalik), Mitaš (Zbruž), Bělaška (Kowalik), Budník (Hrabica), Kubalík (Dvořák), Raška, Budnik (Raška), Kowalik, Raška (Kubalík), Dvořák (Kowalik), Filka (Raška), Pospíšilík (Budnik), Zbruž (Burda)

Cíl byl jasný. Vyhrát a odpíchnout se od minulého zápasu s Olomoucí. Už v průběhu první třetiny vyšlo najevo, že tento zápas bude hlavně o udržení koncentrace. Oproti minulému zápasu se u jinochů z Přerova zlepšily reakce a nasazení.

První střídání, první branka. Michal Bělaška zamířil přesně. Po krátké odmlce se prosadila 3. formace, když Mitaš dobyl území kolem soupeřovi bránu a doslova dobil míček s přispěním brankáře za čáru, 2:1 pro Přerov. Svou souhru z prvního gólu si zopakoval střílející Kowalik a bekhendem jednoruč alá Roger Federer prezentující se Bělaška. Následuje branka číslo 4. Adam Budník (ve fisu nejspíš zapsán jako Budnik) vycítil šanci ukořistit míček. Za spolupráce Hrabici se k míčku tento jinoch dostal a prokázal, že v rukách něco má. Levé horní růžek, vyřízeno, hotovo.

Ve druhé třetině se zapsali do listiny střelců 4 hráči a Přerov tak navýšil své vedení. Po Bekhendové přihrávce zkušenostmi sršícího Dvořáka se prosadil Kubalík. Lukáš Raška navýšil vedení na 6:1. U své branky se rozhodl, že se promění v Ester Ledeckou při paralelním slalomu. Bohužel, jeho výzvu žádný obránce Frenštátu nevyslyšel a tak se Raška protahující se kolem jednoho obránce za druhým (celkem byly teda 3) dostal až před brankáře, kde střelou pod tělem ukončil toto skoro olympijské snažení. Opravdu pohledná branka. V této chvíli jsem si vzpomněl, že jsem na něco zapomněl. U první branky Frenštátu si asistenci připsal přerovský Radim Dvořák. Pokud vám to nějak nesedí, opravdu tomu tak bylo. Přerovský švihák nadělil svou přihrávkou na střed hráči Frenštátu předčasný vánoční dárek. Dalekonosnou střelou se opět prosadil Budník. Nutno podotknout, že střela podléhala gravitačním zákonům. Padala opravdu rychle a tak možná brankáře překvapila. Ještě bych rád dodal, že rychlost světla tato střela také neměla. Tak, či onak, tato kulišárna skončila v bráně. Tečku za třetinou udělal Kowalik, 8:1.

Ve 3. třetině domácí trochu polevili v koncentraci. Tímto činem rozhodně nepotěšili fanoušky defenzivního florbalu. Standartní situaci využívá Raška. Tímto bych chtěl pozdravit našeho bývalého brankáře Zdeňu, neboť nese také toto příjmení legendárního skokana na lyžích. Po dlouhé době se prosazuje „Bořek“ alias Radim Dvořák. Tento obránce má sám zkušeností jako celý zbytek manšaftu a nutno říct, že v posledních zápasech má velký šmak. Je to snad druhá míza? Na tuto otázku odpovíme v průběhu sezony. Další dalekonosnou střelou se prosazuje „řecký patriot“ Filka. Pohlednou kombinaci ukončuje Pospíšilík a bere si tak míček na památku. Aby toho nebylo málo, svou první branku zaznamenal také Zbruž. Zároveň tak učinil v dnešním zápase i Mitaš. Suma sumárum to znamená, že nemáme s čím hrát a tak nás nejspíš čekají v dalším týdnu kondiční tréninky.

Jestli nám zbyly nějaké míčky na hru se přijďte přesvědčit sami. V sobotu od 18:30 na hale Spartak se utkáme s týmem Krnova. Podaří se Přerovu eliminovat dva nerozlučné parťáky Miškova s Filipem? To vše již tuto sobotu!