Rozhovor s Adamem Budníkem, bouračem pouličního osvětlení

Florbalová sezona opět v plném proudu, a tak se vrací má záliba v psaní nějakých kloudných vět pro vaše příjemné odpolední počteníčko. Bohužel se zatím nemohu aktivně sezony zúčastnit, a tak si zpříjemňuji volné chvíle za slunného dne (popravdě je tady deštivo a větrno) tvořením rozhovoru s hráčem přerovského Spartaku Adamem Budníkem. Proč zrovna s tímto jinochem? Zaujal mě snad jeho bodový příspěvek ve třetím zápase juniorů této sezony (9 bodů) nebo snad účes, který dlouho nepoznal ruce kadeřníka? Ani jedno, ani druhé. Prostě jsem se chtěl zeptat, jak se mu líbí nová kapitánská páska. Aby to nebylo jen tak strohé, udělali jsme takový menší rozhovor. Příjemné počtení …

2. liga juniorů. Pro všechny hráče je to něco nového. Pojďme se podívat za minulou sezonou, která byla příčinou postupu. Myslíš si, že si Přerov postup zasloužil?

V loňském roce to bylo opravdu těsné až do posledního zápasu a nakonec jsme postoupili s velkou dávkou štěstí. Na druhou stranu jsme si postup za předváděnou hru zasloužili, myslím si. Přece jen rozhodlo až skóre ve vzájemných zápasech s Olomoucí. Těší mě, že se s hanáckou metropolí utkáme i letos. Zápasy to jsou vždy velice atraktivní a pro nás to má zvláštní náboj. Hodně kluků se už dobře zná a každý hraje až do posledních chvil.

Adame, co říkáš na tým po úvodních 4 zápasech, jsi spokojený s předvedenou hrou a s atmosférou, která mezi v týmu panuje? 

Musím říct, že jsem měl na začátku sezony mírné obavy ohledně našich výsledků. Přece jen je to naše první sezona v druhé lize. Avšak po prvních čtyřech zápasech jsem mile překvapen jak slušnými výkony, tak především předvedenou hrou. Bohužel jsme vytěžili pouze 3 body, ale věřím, že to vylepšíme hned v dalších zápasech, které odehrajeme 28. 10. Na domácí palubovce.

Atmosféra v týmu je určitě pozitivní. Máme opět dobrou partu a florbalem se bavíme. Věřím, že tomu tak bude celou sezonu a celý rok si naplno užijeme.

Do zápasů nastupuješ jako kapitán, je to pro tebe nová role? Cítíš vůči týmu větší zodpovědnost? Mimochodem, jak se ti líbí nová kapitánská páska?

Úplně nová role to pro mě není. Už v mládežnických kategoriích jsem pásku měl, takže vím, co to obnáší. Větší odpovědnost cítím hlavně vůči spoluhráčům. Také se snažím více bránit, aby ode mě to „flákání“ neokoukávali. Takto chci jít zejména těm mladším příkladem. A co se týče nové pásky, tak je to velmi pěkný kousek, rozhodně se povedla. Jen by se mi hodila trošku menší velikost, ale na druhou stranu, je to pro mě zase výzva, abych posílil nějaké svalové partie.

Na začátku letošní sezony předvádíš opět skvělé výkony. Málokterý hráč se může pochlubit 5 brankami a 4 asistencemi v jednom zápase 2. ligy juniorů …

Měl jsem v posledních zápasech hodně štěstí (štěstí mám vlastně na florbalových pláních opravdu často), jako náš celý útok. Možná volím správné zakončení, ale je to spíše otázka pro obránce/brankáře soupeře. Vždy se snažím hrát naplno a snažím se neustále posouvat dál. To je vše.

Myslíš si, že můžete zlepšit svoji hru v juniorce? Myslíš si, že je počet hráčů, kteří mohou hrát za juniory dostatečný?

Určitě je co zlepšovat. U nás pokulhává především hra na míčku a to především rozehrávka. Musíme na tom po zbytek sezony zapracovat.

Myslím si, že hráčů máme dost. Nicméně širší kádr by zvýšil konkurenci a věřím, že by také posunul naše výkony směrem nahoru. Zatím nás velmi dobře doplňují dorostenci, pro které to také není jednoduchá situace. Přece jen srovnávat jejich soutěž s naší juniorskou, to je jako „nebe a dudy.“

Zmínil si, že se snažíš více bránit. Dříve si platil spíše za útočné eso, které obraně moc nedá. Co bylo příčinou toho, že se z tebe stal více komplexní hráč, kterému není cizí i obranná činnost?

Je potřeba, aby každý hráč byl všestranný. Obrana je nedílnou součástí. Dříve to byla má slabá stránka a snažím se na ní co nejvíce zapracovat. Věřím, že se mi to zatím daří dobře, ale člověk se musí neustále zlepšovat.

Důležitou motivací jsou pro mě určitě zápasy mezi muži, kde to opravdu bez bránění nejde. V takových zápasech je více soubojů, člověk musí být také odolný.

Jaké máš osobní cíle do letošní sezony?

Rád bych byl užitečný jak bodově, tak i po herní stránce a to jak v juniorce, tak v mužských kategoriích. Přece jen, ve své kategorii mám trochu větší roli, ale vždy se snažím udělat v zápase maximum, abych potom mohl být se svým výkonem spokojen.

A co cíle juniorky v letošní sezoně? Co budeš považovat jako kapitán za úspěch/neúspěch?

Za úspěch bych považoval, kdybychom i nadále předváděli slušnou hru a v každém zápase se prali o body. Uvidíme, kolik bodů budeme mít na konci soutěže, ale budeme bojovat do posledních chvil o co nejlepší umístění. Přeci jen, vidina play-off je pro nás hodně motivující. A kdo ví, tak se můžou dít všelijaké věci.

Několikrát se v letošní sezoně představíš na domácí palubovce. Co bys vzkázal svým fanouškům, kteří by chtěli vidět tvé ladné florbalové umění živě? Domácí turnaj je také v nedohlednu, závěrem nějakou pozvánku a tuto událost…?

Bylo by super, kdyby na všechny domácí zápasy chodilo co nejvíce fanoušků, protože před prázdnou halou se nehraje úplně nejlépe. I pro hráče je mnohem atraktivnější, když hrají před pořádným publikem. Pro mě osobně je to také více motivující, ukázat se v dobrém světle. Ale tak to mám i při venkovních zápasech. Nechat v zápase vše. Je tomu tak, další zápasy juniorky odehrajeme na domácí palubovce, takže neváhejte a udělejte si čas. Rozhodně to bude stát za to!

-------------

Závěrem Ti chci poděkovat za obsáhlé odpovědi. Odpovídal si opravdu s vervou a zastavit tě v produkování dalších slov je opravdu obtížné. Nicméně, tak je to s tebou i na hřišti. Hráči Šumperku by mohli vyprávět. Vám, kteří jste došli do této závěrečné fáze, děkuji a věřím, že nelitujete těch minut, které jste nad tímto článkem strávili. Snad vám to řeklo něco více o hráči, kteří si minimálně jedenkrát za každé střídání musí popravit své brýle, které mu po ladných piruetách lehce popojíždí. Jak již bylo zmíněno, 28. října se utká skupina zdatných panošů na domácí palubovce, sportovní hale Spartak Přerov. Neváhejte a udělejte si čas. K vidění budou srdnaté výkony nejen domácích hráčů. Bude se na co dívat a Vy můžete být u toho. Čtyřicet pět minut strhující podívané. A POKUD PŘIJDETE HNED NA PRVNÍ ZÁPAS, DOSTANETE BONUS V PODOBĚ ZÁPASU DRUHÉHO A TO SE VYPLATÍ!

Martin Kubalík

        Kubalík Martins Adamem Budníkem, bouračem pouličního osvětlení
 
Florbalová sezona opět v plném proudu, a tak se vrací má záliba v psaní nějakých kloudných vět pro vaše příjemné, odpolední počteníčko. Bohužel se zatím nemohu aktivně sezony zúčastnit, a tak si zpříjemňuji volné chvíle za slunného dne (popravdě je tady deštivo a větrno) tvořením rozhovoru s hráčem přerovského Spartaku, Adamem Budníkem. Proč zrovna s tímto jinochem? Zaujal mě snad jeho bodový příspěvek ve třetím zápase juniorů této sezony (9 bodů) nebo snad účes, který dlouho nepoznal ruce kadeřníka? Ani jedno, ani druhé. Prostě jsem se chtěl zeptat, jak se mu líbí nová kapitánská páska. Aby to nebylo jen tak strohé, udělali jsme takový menší rozhovor. Příjemné počtení…
2. liga juniorů. Pro všechny hráče je to něco nového. Pojďme se podívat za minulou sezonou, která byla příčinou postupu. Myslíš si, že si Přerov postup zasloužil?
V loňském roce to bylo opravdu těsné. Až do posledního zápasu a nakonec jsme postoupili s velkou dávkou štěstí. Na druhou stranu jsme si postup za předváděnou hru zasloužili, myslím si. Přece jen rozhodlo až skóre ve vzájemných zápasech s Olomoucí. Těší mě, že se s hanáckou metropolí utkáme i letos. Zápasy to jsou vždy velice atraktivní a pro nás to má zvláštní náboj. Hodně kluků se už dobře zná a každý hraje až do posledních chvil.
Adame, co říkáš na tým po úvodních 4 zápasech, jsi spokojený s předvedenou hrou a s atmosférou, která mezi v týmu panuje?  
Musím říct, že jsem měl na začátku sezony mírné obavy ohledně našich výsledků. Přece jen je to naše první sezona v druhé lize. Avšak po prvních čtyřech zápasech jsem mile překvapen jak slušnými výkony, tak především předvedenou hrou. Bohužel jsme vytěžili pouze 3 body, ale věřím, že to vylepšíme hned v dalších zápasech, které odehrajeme 28. 10. Na domácí palubovce.
Atmosféra v týmu je určitě pozitivní. Máme opět dobrou partu a florbalem se bavíme. Věřím, že tomu tak bude celou sezonu a celý rok si naplno užijeme. 
 
Do zápasů nastupuješ jako kapitán, je to pro tebe nová role? Cítíš vůči týmu větší zodpovědnost? Mimochodem, jak se ti líbí nová kapitánská páska? 
Úplně nová role to pro mě není. Už v mládežnických kategoriích jsem pásku měl, takže vím, co to obnáší. 
Větší odpovědnost cítím hlavně vůči spoluhráčům. Také se snažím více bránit, aby ode mě to „flákání“ neokoukávali. Takto chci jít zejména těm mladším příkladem. A co se týče nové pásky, tak je to velmi pěkný kousek, rozhodně se povedla. Jen by se mi hodila trošku menší velikost, ale na druhou stranu, je to pro mě zase výzva, abych posílil nějaké svalové partie. 
 
Na začátku letošní sezony předvádíš opět skvělé výkony. Málokterý hráč se může pochlubit 5 brankami a 4 asistencemi v jednom zápase 2. ligy juniorů…
Měl jsem v posledních zápasech hodně štěstí (štěstí mám vlastně na florbalových pláních opravdu často), jako náš celý útok. Možná volím správné zakončení, ale je to spíše otázka pro obránce/brankáře soupeře. Vždy se snažím hrát naplno a snažím se neustále posouvat dál. To je vše.
Myslíš si, že můžete zlepšit svoji hru v juniorce? Myslíš si, že je počet hráčů, kteří mohou hrát za juniory dostatečný?
Určitě je co zlepšovat. U nás pokulhává především hra na míčku a to především rozehrávka. Musíme na tom po zbytek sezony zapracovat. 
Myslím si, že hráčů máme dost. Nicméně širší kádr by zvýšil konkurenci a věřím, že by také posunul naše výkony směrem nahoru. Zatím nás velmi dobře doplňují dorostenci, pro které to také není jednoduchá situace. Přece jen srovnávat jejich soutěž s naší juniorskou, to je jako „nebe a dudy.“
Zmínil si, že se snažíš více bránit. Dříve si platil spíše za útočné eso, které obraně moc nedá. Co bylo příčinou toho, že se z tebe stal více komplexní hráč, kterému není cizí i obranná činnost?
Je potřeba, aby každý hráč byl všestranný. Obrana je nedílnou součástí. Dříve to byla má slabá stránka a snažím se na ní co nejvíce zapracovat. Věřím, že se mi to zatím daří dobře, ale člověk se musí neustále zlepšovat.
Důležitou motivací jsou pro mě určitě zápasy mezi muži, kde to opravdu bez bránění nejde. V takových zápasech je více soubojů, člověk musí být také odolný.
Jaké máš osobní cíle do letošní sezony? 
Rád bych byl užitečný jak bodově, tak i po herní stránce a to jak v juniorce, tak v mužských kategoriích. Přece jen, ve své kategorii mám trochu větší roli, ale vždy se snažím udělat v zápase maximum, abych potom mohl být se svým výkonem spokojen.
A co cíle juniorky v letošní sezoně? Co budeš považovat jako kapitán za úspěch/neúspěch?
Za úspěch bych považoval, kdybychom i nadále předváděli slušnou hru a v každém zápase se prali o body. Uvidíme, kolik bodů budeme mít na konci soutěže, ale budeme bojovat do posledních chvil o co nejlepší umístění. Přeci jen, vidina play-off je pro nás hodně motivující. A kdo ví, tak se můžou dít všelijaké věci.
Několikrát se v letošní sezoně představíš na domácí palubovce. Co bys vzkázal svým fanouškům, kteří by chtěli vidět tvé ladné florbalové umění živě? Domácí turnaj je také v nedohlednu, závěrem nějakou pozvánku a tuto událost…?
Bylo by super, kdyby na všechny domácí zápasy chodilo co nejvíce fanoušků, protože před prázdnou halou se nehraje úplně nejlépe. I pro hráče je mnohem atraktivnější, když hrají před pořádným publikem. Pro mě osobně je to také více motivující, ukázat se v dobrém světle. Ale tak to mám i při venkovních zápasech. Nechat v zápase vše.
Je tomu tak, další zápasy juniorky odehrajeme na domácí palubovce, takže neváhejte a udělejte si čas. Rozhodně to bude stát za to!
 
Závěrem Ti chci poděkovat za obsáhlé odpovědi. Odpovídal si opravdu s vervou a zastavit tě v produkování dalších slov je opravdu obtížné. Nicméně, tak je to s tebou i na hřišti. Hráči Šumperku by mohli vyprávět. Vám, kteří jste došli do této závěrečné fáze, děkuji a věřím, že nelitujete těch minut, které jste nad tímto článkem strávili. Snad vám to řeklo něco více o hráči, kteří si minimálně jedenkrát za každé střídání musí popravit své brýle, které mu po ladných piruetách lehce popojíždí. Jak již bylo zmíněno, 28. října se utká skupina zdatných panošů na domácí palubovce, sportovní hale Spartak Přerov. Neváhejte a udělejte si čas. K vidění budou srdnaté výkony nejen domácích hráčů. Bude se na co dívat a Vy můžete být u toho. Čtyřicet pět minut strhující podívané, A POKUD PŘIJDETE HNED NA PRVNÍ ZÁPAS, DOSTANETE BONUS V PODOBĚ ZÁPASU DRUHÉHO A TO SE VYPLATÍ! 
 
Kubalík Martin
 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!