Šéftrenér Přerova hlásí letní odchod do Bohemians Praha!

Poměrně k velké změně bude muset dojít přes léto v trenérském a organizačním týmu našeho florbalového klubu. Šéftrenér Přerova Pavel Ceh si totiž plácl s veleznámým českým klubem FbŠ Bohemians Praha a bude u něj minimálně v příští sezóně působit. Jak k dohodě došlo a kdo má v Přerově nahradit práci, kterou měl nejen letos na starosti Pavel?

„Oslovil mě Michal Jedlička, že si neví rady s mládeží v Bohemce. Vedení s hráči údajně nemá úplně nejideálnější vztahy. Došlo to až do momentu, kdy hráči dorosteneckého družstva začali svým trenérům schovávat píšťalky nebo odmítali běhat bazény. Bohemka hledala někoho, kdo umí vést tréninky trochu jinak, třeba i bez té píšťalky. Chystají tam teď novou koncepci výchovy mládeže a oslovili mě.“ Vysvětluje s ledově klidným výrazem v obličeji Pavel.

Proč je pro něj nabídka tak lákavá? „Rozhodnutí plácnout si s „Bedlou“ nebylo jednoduché. Ne kvůli jeho osobě, naopak, pro mě je jedním z největších trenérských vzorů. Mrzí mě ale, že opustím práci, kterou jsem v Přerově započal. Nabídka však byla skutečně lukrativní. Bohemka se přimluvila u jednoho ze svých sponzorů a zajistí mi v Praze slušnou brigádu, je to hned vedle haly na Děkance, měl bych rozvážet jeden z nejchutnějších kebabů v Praze. Navíc je pro mě i ta florbalová nabídka finančně zajímavá. A přiznejme si, už nejsme děti, musíme být z něčeho živi, navíc potřebuji zabezpečit svou přítelkyni, pro kterou je mimochodem přesun do Prahy splnění jejího snu.“ Vyjmenoval Pavel všechny důvody, které ho přiměly k nové štaci.

A co to bude znamenat pro přerovský florbal? „Jsem srdcař a nemohl bych odejít jen tak, nadále budu dojíždět na Moravu zhruba jednou za čtrnáct dní a budu k dispozici všem trenérům na konzultace. Pozici šéftrenéra v Přerově ale předám kolegům. Zítra dopoledne máme schůzi, na které společně odhlasujeme mého nástupce.“ Má Pavel tip, kdo se jím stane? „O tuto pozici se přihlásili tři současní trenéři – Filip Janoštík, Adam Janošek a Dan Šmehlík. Já si ale myslím, že je tu hlavní favorit, kterého sám podpořím. Jedná se o Dana Šmehlíka, tomu jsem předal snad vše, co vím a občas sám kroutím hlavou, protože se v poslední době učím spíš já od něj. Myslím, že pokud Dan zítra nezaspí, tak to má v kapse.“

Jak se sám Pavel ohlíží za svým působením v Přerově? „Pozor, odcházím zatím na rok, uvidíme, co bude potom. Když se ale ohlédnu na naše začátky s mládeží v Přerově, nutí mě to k úsměvu. Někteří kluci, co mi přišli před pěti lety na trénink, to byla trošku komedie. Při střelbě by netrefily ani vodu z lodě, jejich pokusy o kličky byly čtené jak páteční Přerovsko. Ale já i tak věděl, že v nich mám diamanty, které je jen třeba trpělivě brousit. No a kde jsme teď.“ Nechává Pavel tuto větu otevřenou.

Zítra vám tak oznámíme jméno nového šéftrenéra klubu. Zatím můžete sami pro svého oblíbeného kandidáta hlasovat v bezvýznamné anketě pod tímto odkazem.

Autor článku: Petr Malina

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!