Šéftrenér Spartaku finančně podpořen Českou florbalovou unií!

Přerovský florbalový klub Spartak udělal přes léto velký krok do budoucna. Společně s Mohelnicí byl vybrán z pěti nominovaných klubů z Olomouckého kraje pro podporu pozice šéftrenéra klubu, který obdrží dotaci na 180 tisíc korun. Program je financovaný Český olympijským výborem a Spartak jej bude čerpat po dobu 18 měsíců. Výběr vhodných kandidátů byl však velice důkladný a náročný. Každý klub musel vypracovat podrobnější koncepci a následně ji odprezentovat před tříčlennou komisí. Komisi tvořila zvučná jména a to hlavní metodik florbalové unie Marek Chlumský, metodik pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj Radomír Mrázek a Jan Jirovský, vedoucí oblasti komise mládeže a metodiky. Pozici šéftrenéra mládeže florbalu v Přerově bude plnit Pavel Ceh.

,,Díky získání této dotace udělal klub další krok ke zkvalitnění práce s mládeží. Pavel se tak trenérské činnosti může věnovat na plný úvazek, resp. konečně za svou práci bude i patřičně finančně ohodnocen. Navíc ještě více prohloubíme spolupráci s regionálními metodiky Radomírem Mrázkem a Rosťou Kohútem, kteří patří k nejlepším mládežnickým trenérům u nás. Díky jejich zpětné vazbě budou mít naši trenéři možnost se neustále vzdělávat a zdokonalovat svou práci,“ vysvětluje sekretář klubu Michal Ďopan.

Mezi hlavní úkoly Pavla Ceha patří momentálně vypracování klubové koncepce, kterou na konci září představí již zmiňovaným regionálním metodikům. Jeho práce bude spočívat taktéž v interním školení trenérů a dohlížení na kvalitu vedení tréninků. Nebude však pracovat pouze pro klub. Jeho snahou bude taktéž vypomáhat s rozvojem florbalu v Olomouckém kraji.

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!