Šest bodů v prvním koši

V neděli 20. října odehrál náš A-tým dorostenců své první domácí zápasy v 1. dorostenecké lize proti Ostravě a Uherskému Brodu. Po dvou vyrovnaných utkáních nakonec zůstalo všech 6 bodů v Přerově.

FBC Přerov 9:7 FBC ČPP Ostrava

V prvním zápase dorostenci překvapili svojí hrou Ostravu a vytvořili si hned několik šancí, ze kterých během první třetiny vytěžili 4 góly. V první třetině Přerov díky důsledné obraně a také výborně chytajícímu Honzovi Hamplovi v bráně, neinkasoval ani jeden gól. Na začátku druhé třetiny dokázal David Zmeškal překonat ostravského brankáře výbornou kličkou a upravil stav zápasu na 5:0. Zápas však nebyl ještě zdaleka dohraný. Přerovskou nedůraznou obranu potrestala Ostrava hned čtyřmi góly. Na začátku 3. třetiny Ostrava vyrovnala zápas na 5:5, trenér Přerova Daniel Šmehlík okamžitě zareagoval a vzal si oddechový čas. Dorostenci se dokázali včas namotivovat a po přihrávce Kryštofa Burdy z rohu vrátil Přerovu vedení Maxim Šefčík, a poté za další minutu přidal další gól Matěj Porvol. Náskok tří branek dorostencům zařídil František Šamořil. Ostrava však nic nevzdala a dokázala ještě skóre dotáhnout na rozdíl jediné branky. Po využití osravského oddechového času se dostal do úniku Radim Hradil, který pojistil výhru Přerova. Přerov si tedy za výhru 9:7 připsal první 3 důležité body.

FBC Přerov 7:4 Floorbee 1. AC Orel Uherský brod

Dorostenci před sebou měli druhý zápas proti Uherskému Brodu v této sezóně, soupeře již znali a věděli jakou hru čekat. Na hru soupeře se takticky velice dobře nachystali. V první třetině dorostenci hráli zodpovědně a plnili příkazy trenéra, dokázali při rozehrávce z rohu využít špatné střídaní soupeře a vstřelili první gól zápasu. Za stavu 2:0 pro Přerov byl odpískán uhersko-brodský faul na 2 minuty ve prospěchu Přerova, Přerov bohužel přesilovku nevyužil, ba naopak gól inkasoval. V první třetině ještě padl gól do obou branek – 3:2. V druhé třetině dostal Přerov možnost další přesilové hry, kterou využil, po sléze přišlo oslabení Přerova, které úspěšně dorostenci ubránili. Zbývaly 4 sekundy do konce druhé třetiny a výrobně hrající druhá lajna přidala další zásah do branky Brodu. Ve třetí třetině Brod dokázal opět snížit na rozdíl dvou branek, dorostenci opět odpověděli další brankou a stav upravili na 6:3. Do konce zápasu zbývaly necelé dvě minuty a Uherský Brod měl možnost přesilové hry, po rychlé poradě, odvolali brankáře to jim však nebylo moc platné, protože přerovský kapitán vybojoval míček u mantinelu, trefil prázdnou bránu a uzavřel zápas za stavu 7:3. Dorostenci opět brali 3 body a na další domácím zápase se utkají proti Olomouci a Vítkovicím.

Autor článku: Kryštof Burda