Shrnutí dosavadních výsledků U20

Zpestření klubové koncepce, nový projekt, či usnadnění přechodu juniorů do přerovského Áčka. Tak můžeme charakterizovat nově vzniklý tým FBC Přerov U20, který se prezentuje v regionální lize mužů. Tým složený převážně z hráčů ve věku 17 - 21 let doplněný o jednu lajnu starších zkušenějších hráčů má za sebou již 6 zápasů, stále však čeká na první výhru. Sice se jim s různými soupeři daří držet krok, avšak zkušenosti jejich soupeřů nakonec někdy rozhodují o konečném výsledku. Kluci se nacházejí na předposlední příčce se ziskem jednoho bodu. Jejich hra se ale začíná pomalu zvedat. 

Výsledky:

FBC Přerov U20 -TJ K letostelec na Hané  3:5

FBC Přerov U20 - SK Domaslavice  6:10

FBC Přerov U20 - FBC Hlučín  5:7

FBC Přerov U20 - FBC ORCA Krnov B 6:6

FBC Přerov U20 - FBC Válec Český Těšín 3:4

FBC Přerov U20 - 1. FBK Rožnov p/R B 2:8O pocitech z prvních zápasů se nám rozpovídala hned čtveřice hráčů z různých věkových skupin:

Filip Lanča - brankář, 18 let
Šli jsme herně rozhodně nahoru. Poslední zápasy byly určitě lepší než ty první. Ale pořád nás trápí koncovka, která je dost žalostná. Nicméně v posledním zápase proti Rožnovu B jsme podali snad nejlepší výkon za sezónu.

Marek Možíš - obránce, 17 let
Výkony přerovské U20 nejsou prozatím nijak oslňující. Rozhodně jsou poslední zápasy znatelně lepší, než ty na začátku sezony. Myslím si, že se musíme zaměřit na rychlejśi koncovku a na efektivitu v zakončení. Poté můžeme pomýšlet na vítězství.

Martin Filka - obránce, 19 let
Přerovský B tým, nově vedený jako U20, letos ve své soutěži bojuje převážně s mladými hráči. Účelem U20 je připravit nastupující generace mladých hráčů na přechod mezi mládežnickým a dospělým florbalem. Řada hráčů již nastoupila nebo nastupuje i za mužský A tým, ve kterém zúročují zkušenosti získávané právě ze zápasů U20. Od začátku sezóny stále čekáme na vítězství, avšak v každém zápase šlo o vyrovnanou partii, kde rozhodly zkušenosti výrazně starších soupeřů.

Adam Janošek - útočník, vedoucí týmu, 29 let
Naše hra se od začátku sezóny postupně zlepšuje. I když tomu výsledky neodpovídají, hrajeme rychlou, kreativní hru, díky které si vytváříme spoustu šancí. Za to, že máme v tabulce pouze jeden bod, může hlavně naše naivita a nevyužívání tutových šancí. S ohledem na poslední turnaj musím však říct, že výhledy nejsou až tak špatné. Mladí kluci si začínají zvykat na tempo a tvrdost soutěže, a to se projevuje na naší hře. Takže "nehážeme flintu do žita".

Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!