Shrnutí dosavadního průběhu sezóny Dorostenců B

Již před začátkem sezony se uvažovalo o přihlášení druhého, rezervního týmu dorostenců. Jelikož se “áčku” podařilo probojovat do 1. ligy, vznikl už zmíněný B-tým, který hraje ve skupině 7 druhé ligy dorostenců, kde zatím nevyhrál jediný zápas a s třemi remízy vzhlíží ze dna tabulky na své soupeře. 

Výsledky:

FbC Topgal Šternberk 5:4 FBC Přerov B

FBC Přerov B 2:3 FBC Zeal Lipník

FBC Přerov B 3:3 FBC Hranice

SK K2 Prostějov 4:2 FBC Přerov B

FBC Mohelnice 2:2 FBC Přerov B

FBC Přerov B 2:8 FBS Olomouc B

FBC Zeal Lipník 9:6 FBC Přerov B

FBC Přerov B 2:2 FbC Asper Šumperk


Šimon Váhala - obránce, kapitán
Přerovský dorostenecký B-tým je podle mě spíše pro zisk zkušeností pro kluky z mladších kategorií. Je pěkné vidět, že i když máme většinu kluků ze starších žáků, dokážeme držet krok i se silnými soupeři jako je například Šternberk, Šumperk nebo Hranice. Podle mě bychom neměli tolik hrát na krásu a také zlepšit koncovku. Pokud na tom zakončení zapracujeme, můžeme se v klidu vyšplhat i do lepší poloviny tabulky.

David Zmeškal - útočník
Tým dorostenců B, tvořený převážně ze starších žáků, si zatím nevede moc dobře. Ze začátku hry se nám celkem daří, ke konci už ale nestíháme tempu protihráčů. Příčinou je i malá účast hráčů na zápasech. Snad po více odehraných zápasech získáme odvahu nebát se protihráčů (kteří jsou mnohdy o tři hlavy větší) a zlepšíme nejen obranu, ale i koncovou střelu.

Honza Hrubča - obránce
Tak určitě. V pohodě odehrané zápasy na to, kolik nám chybělo hráčů. Chtělo by to více štěstí do zápasů, hlavně v zakončení. Jinak si myslím, že máme i s trenéry výtečný kolektiv.

Filip Brauner - asistent trenéra, kustod
Kluci se rozhodně nemusí stydět za to, co na hřišti předvádí. Dva venkovní turnaje odehráli na necelé dvě lajny. To je složité jak po fyzické, tak i psychické stránce. Dovolím si tvrdit, že by dané zápasy ve větším počtu dotáhli do vítězného konce. Bohužel se v každém ze zápasů ke konci projevila únava. V rezervě dorostů získávají zkušenosti i starší žáci a vedou si opravdu dobře. Zkoušíme hrát systém, na který nejsou zvyklí, a přesto ho zvládají na jedničku. To jak se kluci zvládli vypořádat se zápasy v 9 lidech? Klobouček! Hlavně neklesat na mysli, makat dál a výsledky se jistě brzy dostaví.

Autor článku: Martin Filka

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!