Shrnutí základní části 1. ligy dorostenců

Dorostenci nastoupili letos poprvé do nejvyšší soutěže dorostenců a nutnou podotknout, že si nevedou vůbec špatně. Základní část mají již za sebou, kde po dvaceti utkáních obsadili krásné bramborové místo. Pojďme ale od začátku ...

Liga je rozdělena do pěti skupin po deseti týmech, zároveň se každá skupina dělí ještě do dvou košů po pěti týmech. Poté, co proběhnou vzájemná utkání v jednotlivých koších se postupuje a sestupuje mezi košem A a košem B. Vždy se jedná o poslední dva v koši A a první dva v koši B. 

Do sezóny jsme vstoupili s několika posilami a novými tvářemi mančaftu. Pokud bych měl začít od brankářů, tak se jedná o Jana Hampla, který u nás ze začátku sezóny střídavě hostoval z Mohelnice. V lednu měl pak ještě měsíční hostování. Na přestup do klubu šel brankář Vojtěch Koutný z Lutína, který si odchytal také velkou porci utkání. Do třetice si svá utkání odchytal i brankář starších žáků Miroslav Kovařík, který u nás hostuje na celou sezónu z Bulldogs Brno. Pokud budu hovořit o posil z řad hráčů, určitě bych zmínil kapitána družstva Kryštofa Burdu, který k nám přišel z Valašského Meziříčí na celou sezónu. Radim Hradil k nám přestoupil z Lipníka a také Dominik Pělucha, který u nás hostuje na celou sezónu z Holešova. Střídavý start si v Přerově vyzkoušeli hráči Jan Grygar a Michal Kušner z Hranic, Matěj Sedláček a Martin Stibor z Paskova, a Tomáš Novák z Valašského Meziříčí. Také nesmím zapomenout na Daniela Svobodu ze Šumperka, který se bohužel na začátku sezóny zranil a do zápasů tak zasáhl pouze dvakrát.

Jakožto nováček v nejvyšší soutěži jsme začínali v koši B, kde jsme hned po prvním kole postoupili do vyššího koše. Další kolo nám vyšlo úplně parádně, kde jsme se umístili dokonce na druhé pozici hned za Olomoucí. Za sebou jsme nechali velkokluby, jako například Vítkovice či Ostravu. Třetí kolo nám tak úplně nevyšlo a padalo se ze čtvrté příčky. V předposledním kole jsme se umístili na druhém, postupovém, místě v koši B. Bohužel jsme však do koše A nepostoupili, kvůli přednostnímu právu pořádajícího družstva. Do koše A tak postoupil Havířov ze třetí pozice. Poslední kolo nám vyšla třetí příčka v koši B a finální počet kvalifikačních bodů se zastavil na čísle 22. To nám však stačilo na čtvrtou příčku ve skupině. O víkendu nás čeká play-off, kde se střetneme ze Vsetínem.

Je teď nutné si uvědomit, že nejdůležitější část sezóny je před námi. Na hráče proto apeluji, aby nepolevovali a pravidelně chodili na tréninky. Naštěstí jsou hráči dost vyspělí na to, aby si tohle uvědomovali sami. Zároveň je třeba zmínit, že tým si opět sedl a lajny začali fungovat, spolupracovat, což byl trochu problém v průběhu sezóny. Občas mi to připadalo jak mančaft dorostenek, než dorostenců. Je potřeba dopilovat ještě pár malých detailů, o kterých s hráči budeme mluvit a budeme plně připraveni do toho vlítnout! Cíle jsou jasné, dostat se alespoň do osmifinále.

Autor článku: Daniel Šmehlík

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!