Skalp Bulldogs prodloužil sérii výher

Čtyři výhry v řadě z venkovních utkání, to byla bilance mužů A před utkání s rezervou extraligových Buldoků z Brna. Mladý tým hostí zvládl lépe první vzájemný zápas a tak šlo nyní z pohledu Přerova o výsledkovou „pomstu“.

FBC Spartak MSEM Přerov – Bulldogs Brno B 7:4 (5:0, 0:1, 2:3)

Střely na branku: 27:26
Využití přesilovek: 0/6 – 2/3 (v oslabení 0:1)
Počet diváků: 20
Nejlepší hráči: Ďopan - Kuhn

Góly (asistence): Koutný 2 (Jurečka), Ďopan 2 (Koutný, Malina), Haliak (Veselý), Dvořák (Ďopan), Spáčil (Malina)

Sváteční starty v sezóně si připsali Jakub Veselý a Robert Klimecký v dresu A-týmu. Problém s marodkou řešil i druhý špíl pro hrající přerovskou legendu Ďopana a ono to v první třetině šlo. Nedá se říct, že by byl Spartak lepší o pět branek, ale Přerov hrál svou hru, mdlý výkon, jinak aktivních Brňanů také přispěl k tomu, že to padalo jen na straně jedné – 5:0.

Bulldogs se výrazně zlepšili ve druhé třetině. Byli Přerovu vyrovnanějším soupeřem, i když šance Přerova neustávaly. Kuhn se ale rozchytal a snížení zařídila přesilovková trefa Surkoše, kterou si jinak jistě chytající Ceh vyčítal – 5:1.

Sympaticky bojující Brno přežilo dvě oslabení v úvodu třetí části a s koncem toho druhého, se samo gólově prosadilo. Gól v přesilovce a pomoc štěstěny po vlastňáku Přerova vyrobilo nečekané drama – 5:4. Při hře 5 na 5 lepší Přerov ale svou výhru pojistil. Dva góly tam šoupnul ve třetí části již plně rozehraný Ďopan – 7:4.

Sestava: Ceh – Dvořák, Hnila, Koutný, Jurečka, Ďopan, Malina, Klimecký, Spáčil, Haliak, Veselý

Kaňkou na utkání bylo zranění Veselého. Spolu s ním se zdravotní problém nevyhnul ani Klimeckému a další den na Telnici musel Přerov vyrukovat v sestavě s dávkou vtipu a improvizace.

Autor článku: Petr Malina