Skvělý vstup juniorů do nové sezony!

Naposledy před 4 měsíci bojovali junioři Spartaku o body na hřištích Prague Games, s podzimem však přišlana řadu ligová utkání. Ta odstartovala právě na Vrbkovo smutné výročí a to zápasy 1. a 2. kola v Uničově, odkud junioři zaslouženě vezou 4 body. Premiéru si na lavičce Spartaku odbyl trenér Pavel Hausner!

FBC Spartak Přerov – FBŠ Teiwaz Hranice 2:2 (0:0, 2:1, 0:1)
V prvním kole Přerované narazili na rivala z Hranic. Soupeř do Uničova dorazil pouze v sedmi lidech do pole. Kompletní dvě lajny Spartaku tak před sebou měly na pohled „malé sousto“. Ze začátku to tak i vypadalo. Přerov dostával hranický Teiwaz pod tlak a mnohočetnými šancemi ohrožoval Kadlecovu branku. Skóre se však otevřelo až na začátku druhé periody. První gól padl po dobrém střídání Kubalíkovy formace. Střídání začalo průnikem Kubalíka přes dva soupeře a následné střele do břevna. Z následného tlaku pak střílel Tesař a odražený míček zpoza brány si našel cestu až na hůl Kubalíka a ten zblízka trestal. Nutno podotknout, že přihrávka to byla jako od Petra Lešky. Na odpověď však Spartak nečekal dlouho. Už po minutě hry srovnával Beránek. Přerovští se však nenechali zaskočit a dál pokračovali v tlačení soupeře. V 8. minutě druhé třetiny se téměř ze stejné pozice po skvělých nahrávkách prosadil i Bibr – 2:1. Do třetí třetiny chtěli Přerované zvýšit náskok a udržet vedení, což se však nepodařilo. V polovině poslední třetiny opět srovnal Teiwaz. Po jednom z mála ohrožení Raškovy brány, gólmana prostřelil Duda. Několik poloprázdných branek, či 2 nastřelené tyčky už 3 body nepřinesly.

TEMPISH FBS Olomouc - FBC Spartak Přerov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
V utkání druhém se přerovští junioři střetli s celkem Olomouce. O něco větším adeptem na vítězství byli olomoučtí, nýbrž Spartak za bojovný výkon bere 3 body. Zápas začal už v lepším tempu i větší pohledností. Oproti souboji s Teiwazem, už byla na holích Přerova přítomna i větší jistota a redukce chyb. Hned po odehrané minutě a půl se do brejku dostal Bibr, načež byl faulován. Trestné střílení neproměnil a Přerovu se tak naskytla přesilovka. Tu využil povedenou střelou od mantinelu Vlček. Zápas už pak byl zajímavější a plný příležitostí. Olomouc nevyužila slepenou 4 minutovou přesilovku a „do kabin“ se šlo za vedení Přerova. Druhá perioda se nesla opět v duchu té první. Ani jeden tým se však nechopil slova a nepřevzal otěže. Tomu se tak stalo až ve finální třetině. Hubený náskok 1:0 je ve florbalu poměrně kuriozitou. Toto skóre panovalo až do 35. minuty, když po mnoha nevyužitých kombinacích se s tím Haliak „nepáral“ a z dálky skvěle vymetl pavučinky Kráčmarovy svatyně. Skvěle chytající Raška byl jedním z aspektů přerovské výhry. Nulu sice neudržel, když v závěru ještě lacině skóroval Blana. Pro štěstí Přerova však Olomouc v závěrečném tlaku neskórovala a Spartak tak po dlouhé době boduje proti olomouckému FBS.

Sestava: Raška - Vlček, Doležal, Hořecký, Tesař, Bibr, Haliak, Kubalík, Budník, Loucký, Baran

Autor článku: Daniel Doležal