Skvělý závěr sezóny v podání dorostenek

Své poslední ligové zápasy letošní sezóny odehrály v Mikulovicích u Jeseníku přerovské dorostenky. V kompletních třech útocích a dvou obranách střetly síly s Krnovem a Prostějovem.

V obou zápasech se nevyhnuly drobným komplikacím, ale oba zápasy nakonec zvládly velmi dobře a zaslouženě prodloužily svou vítěznou sérii na 4 utkání. V tabulce ligy dorostenek divize VII. se tak umístily s celkovým ziskem 27. bodů na 7. místě.

FBC Spartak Přerov - Gymnázium Krnov, p.o.   6:3 (2:0,1:2,3:1)
góly(asistence): 2x Vaníčková (Pavlíčková), Pavlíčková, Divišová (Palinková), Chmelíková (Divišová), Kupková

Brzké ranní vstávání a dvouhodinová cesta na místo určení se na výkonu přerovských hráček v úvodní třetině příliš neprojevila. Děvčata byla od úvodního buly lepším celkem. Spalování šancí přerušila vymetením pravé pavučinky v 9. minutě Pavlíčková. Druhý útok se také nechtěl nechat zahanbit a tak se o dvě minuty později prosazuje chytrou střelou na zadní tyč Divišová - 2:0.

V druhé části utkání pokračovalo dobývání krnovské branky. Gymplačky však bránily zodpovědně a dařilo se jim i občas ohrozit branku Řehákové. Za svůj sympatický výkon byly odměněny v 8. minutě, když se po příhře s poza brány prosazuje Harkabusová. Dvojgólový náskok Spartaku okamžitě vrací "Paul Coffey" přerovského výběru Barča Vaníčková. Poslední slovo si však bere opět krnovský celek. Nahození ze standartní situace 13 vteřin před sirénou končí až v brance přerovských florbalistek a při výměně stran drží děvčata jen jednobrankový náskok - 3:2

O osudu tohoto utkání rozhodují v 5. a 7. minutě dvě velké kamarádky. Po pěkných akcích střílí druhý gól v utkání Vaníčková a prosazuje se i "policistka" Chmelíková - 5:2. Soupeř dostává v závěru zápasu výhodu přesilové hry 5 na 3, to si Pavlíčková zahrála hokejově u mantinelu a Samohýlová prozměnu fotbalově naskončila na centrovaný míček a prodloužila pas hlavou. Této pobídky soupeř využil, hattrick tak dokončuje Harkabusová - 5:3. Poslední slovo v utkání si schovává dosud mlčící třetí útočná formace, v závěrečných sekundách vyváží míček Kupková a beckhendem uzavírá gólový účet tohoto utkání - 6:3.

FBC Spartak Přerov - S.K. K2 Sportcentrum Prostějov   6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
góly(asistence): 2x Vaníčková, 2x Samohýlová (Oherová), Pavlíčková (Ondrišová), Hrudíková (Vaníčková)

Prostějovská děvčata ve své premiérové sezóně také zaznamenala značný výkonostní progres, nečekalo se tak snadné utkání. Technicky zdatnějším týmem přeci jenom byly opět reprezentantky Spartaku. Jejich pokusy však buď míjely zařízení, pochytala brankářka, nebo zblokovala obětavá obrana soupeřek. Platilo tak známé sportovní pořekadlo nedáš dostaneš. V poslední minutě první třetiny se prosazuje nechytatelně kapitánka hostí Všetečková. S bleskovou reakcí naštěstí přichází Samohýlová a to hned o 15 vteřin později. Do šaten se tak zde za smírného stavu 1:1.

Druhá třetina byla ze strany přerovských florbalistek odehrána výtečně. Vše načala ve 32. vteřině Pavlíčková. Famózně hrající Hrudíková se dočkala zasloužené branky ve 4. minutě druhé části - 3:1. Dvě branky na zápas.. takový průměr si drží v posledních třech duelech z obrany hrající Vaníčková. Tentokrát se jí početní výhoda 5 proti 4 zdála málo výhodná, rozhodla zbavit se ve hře ještě dalších dvou soupeřek a zakončit střelou do sítě. V druhém případě padlo rozhodnutí vzít to podél mantinelu a najít volné místečko na zadní tyči... opět úspěšně - 5:1. V této fázi hry Přerov dominoval a rozhodl o osudu utkání.

Skvělým průběhem druhé třetiny se děvčata při vstupu do závěrečného dějství nechala uspat a tak soupeř trestal rychlým gólem, konkrétně Pavlíková - 5:2. Tempo oproti druhé části drobně opadlo, přesto byly vydět ze strany Spartaku pěkné akce a nakonec i v této třetině se dokázala z přesilové hry prosadit podruhé Samohýlová - 6:2. Přerov si tak zaslouženě dokráčel i ve druhém zápase pro vítězství.

Hodnocení trenéra: V rámci sezóny jsme se opět početně velmi výrazně rozrostli a těžit z toho může především právě kategorie dorostenek. Důkazem toho je, že i přesto, že do posledních ligových utkání nastoupila hned šestice letošních přírůstků, tak holky roli favoritů zvládly a zaslouženě zvítězily. Všem děvčatům děkuji za úspěšnou sezónu a za reprezentaci našeho oddílu. Obzvláště pak chci poděkovat Janče Chmelíkové, která v rámci dorosteneckého týmu nastoupila k téměř 50 ligovým zápasům a doufám že nám zůstane věrná i v kategorii juniorek, do kterých přechází.

sestava: g) Řeháková, o) Palinková, Ryšavá, Hrudíková, Vaníčková, u) Samohýlová, Pavlíčková, Ondrišová, Vlková, Chmelíková (c), Divišová, Kupková, Oherová Ter., Oherová Nik.

Autor článku : Ondřej Otáhal