Sladké hanácké odplaty v podání mužů

Hanácká derby ozdobila 19. a 20. kolo divize mužů. Přerov poskládal do obou zápasů 10 hráčů do pole a zajížděl na palubovky v tabulce lépe postaveného Prostějova a Olomouce. S oběma soupeři přitom doma padl (6:9 a 6:7) a tak bylo co oplácet. Odplaty se povedly. Přerov si odvezl z Prostějova výhru 7:2, v Olomouci už vedl 5:1, nakonec se musel spokojit s výhrou 6:5 po nájezdech.

 

SK K2 Prostějov - FBC MSEM Přerov 2:7 (1:3, 1:3, 0:1)

 

Střely na branku: 31:36

Využití přesilovek: 0/2 - 1/6

Počet diváků: 46

Nejlepší hráči: Weidinger - Raška

Textový online přenos

 

Góly (asistence): Kaďorek 3 (Grener, Malina), Kowalik (Dvořák), Malina (Kaďorek), Budník (Dvořák), Spáčil (Kaďorek)

 

Prostějov byl v úvodu častěji na míčku, ale obranu soupeře nepřekonal a tak Přerov udeřil a to hned třikrát - 0:3. Domácí tým se pokusil vrátit do zápasu, když vstřelil dva góly, ale opět druhá polovina druhé třetiny byla v režii Přerova - 2:6. I v poslední části fungovala obrana podpořená výtečným výkonem Rašky a tak si hosté odvezli pro někoho asi překvapivou výhru o pět branek.

 

“Myslím, že jsme hráli velmi koncentrovaně a disciplinovaně po celou dobu utkání a jsem schopen říci, že jsme kontrolovali hru. I když se prostějovský tým sem tam dostal do nějakých vyložených šancí, tak ty pochytal vždy výborně chytající Zdenda. Výhra byla zasloužená a mohla být i vyšší” komentoval průběh zápasu nejproduktivnější hráč Přerova Lukáš Kaďorek, který pomohl srazit Prostějov hattrickem a dvěma asistencemi k tomu.

 

FBS Olomouc - FBC MSEM Přerov 5:6 n. (1:3, 2:2, 2:0, 0:0 - 0:2)

 

Střely na branku: 26:31 (7:11, 8:9, 10:9, 1:2)

Využití přesilovek: 1/2 - 1/1

Počet diváků: 25

Nejlepší hráči: Borik Š - Malina

Textový online přenos

 

Góly (asistence): Malina 2 (Grener), Hořecký (Dvořák), Grener (Kaďorek), Budník (Dvořák)

 

S první polovinou zápasu musel být Přerov maximálně spokojen. Dokázal si svou hrou vytvořit postupně náskok o čtyři góly - 1:5. Olomouc se vzchopila a začala si vytvářet větší tlak i šance ve druhé polovině zápasu. Zato koncovka Přerova ustala a góly padaly jen do jeho sítě. Olomouci se podařilo vyrovnat v poslední minutě zápasu na 5:5. Prodloužení moc vzruchu nepřineslo (přece jen to není divácky atraktivní hra 3 na 3 jako v hokeji) a tak rozhodovaly nájezdy. V těch se povedlo Raškovi zlikvidovat oba pokusy Olomouce a Budník s Kaďorkem svými šancemi nepohrdli.

 

“Zápas s Olomoucí jsme narozdíl od prvního vzájemného souboje začali velmi soustředěně a podle toho se také vyvíjelo skóre. Asi od poloviny zápasu se však domácí zlepšili především při hře na míčku a začali nám zle zatápět. V poslední třetině už nás do žádných velkých šanci nepustili a my bohužel nahrané skóre neubránili. Nájezdy pak bývají často loterie, ale myslím že tentokrát snad ani nebyla. Kvůli několika neproměněným nájezdům z nedávných zápasů jsme se na ně na tréninku zaměřili a navíc máme v bráně Zdenka, který jen tak něco nepustí” komentoval utkání střelec gólu v zápase Adam Budník. Sám se pak postavil k jednomu ze tří nájezdů na straně Přerova. “Měl jsem nachystané nějaké varianty podle postavení brankáře, ten ale nakonec hodně vyjel, takže jsem musel malinko improvizovat a nakonec to se štěstím těsně vyšlo.”

 

Na samostatný nájezd byl určen i Tomáš Hořecký. Jeho šikovné ruce tentokrát narazily na překážku: “Na nájezd jsem si věřil, provedl jsem ho, jak jsem chtěl. Gólmana jsem dostal na zem, jenom že on byl strašně velkej, takže nebylo kudy zakončit (směje se).”

 

 

Sestava (oba dny): Raška - Spáčil, Malina, Grener, Brauner, Kaďorek, Hořecký, Dvořák, Budník, Kubalík, Kowalík

 

Přerov se díky zisku pěti bodů vyhoupl na osmou příčku tabulky a za dva týdny jej čekají poslední dva zápasy sezóny. V sobotu 2.3. sehraje zápas ve Vsetíně a v neděli 3.3. ve Zlíně. Oba soupeři jsou sousedé Přerova v tabulce a tak se bude hrát i o konečné umístění.

 

Autor článku: Petr Malina

 

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!