Spanilá jízda přerovské mládeže na PRAGUE FLOORBALL CUPU 2020

Prague floorball Cup, alias Zimní Praha - 249 registrovaných týmů z 8 evropských zemí. Tohoto turnaje se zúčastnila mládež přerovského florbalového klubu FBC Přerov v prvním víkendu roku 2020. Na dalekou štaci vyslal klub hned 5 kategorií  - elévové, mladší žáci, starší žáci, dorostenci a starší žákyně. Celkem reprezentovalo dresy se znakem města Přerova 80 hráčů, kteří po odehrání svých posledních zápasů, odjížděli z turnaje s famozním výsledkem.

ELÉVOVÉ

Umístění: 3. místo, playoff A
Skupina: 
vs. Florbal Chomutov 16:0
vs. SC DHfK Leipzig (Německo) 11:0
vs. FBŠ Bohemians 6:4
vs. Paskov Saurians 2:2
Playoff:
vs. Gullivers Brno 2:1
vs. Troopers 2:3
 


Elévci se v první hrací den rozehráli, když nedali šanci Chomutovu a německému Lipsku. Turnaj pro ně tedy začal až ve druhém dni, kdy se jim podařila paráda ve formě výhry nad mládeží Bohemians Praha. Rozhodující zápas a remíza s Paskovem rozhodla o prvním fleku ve skupině, které připadlo našim ratolestem. Ti se ve čtvrtfinále utkali s mašinou jménem Gullivers Brno, kde po velkém boji postoupili do semifinále turnaje proti brněnským Troopers. Zápas s Gulivery nás stál hodně sil. Navíc tato kategorie byla jediná z mužské složky, která odcestovala na pouhé dvě lajny. Proto ztráta sil již byla znát. Kluci bojovali do poslední vteřiny zápasu a prohra o gól byla hodně krutá. Ve výsledku umístění na 3. místě z celkových 27 týmů bereme všemi deseti. Kluci se postarali o jeden z největších úspěchů v této kategorii v klubové historii.
 

MLADŠÍ ŽÁCI

Umístění: 3. místo, playoff B
Skupina: 
vs. Floorball Group team 2:7
vs. FBC Ostrava 6:3
vs. Gepardi Brno 4:2
 
Playoff:
vs. FS Masters 2:1 (Lotyšsko)
vs. SK Lido 14:1 (Slovensko)
vs. Florbalová škola Plzeň 5:6 po nájezdechMladší žáci nevstoupili do turnaje pravou nohou. V prvním zápase prohráli o 5 branek s Kunraticemi, což se ve výsledku ukázalo, jako rozdílový faktor o postupu do playoff A. Ve druhém zápase si však kluci vyšlápli na ostravské FBC, kde rozhodlo převážně naše chování a disciplína, což se o druhé střídačce úplně říci nedalo. Proto tato výhra zahřála dvojnásobek. Před třetím zápasem nás ostravské FBC ,,příjemně přivítalo" na hale a snažilo se nás příjemnými slůvky před naším zápasem rozhodit. To se nepovedlo, vyhráli jsme 4:2, avšak brankový rozdíl ze vzájemných zápasů mezi Ostravou, Přerovem a Kunraticemi, nás posunulo do playoff B. Zde jsme narazili ve večerním zápase na Lotyše, které jsme po velkém boji porazili 2:1. Finálový den startujeme výhrou ve čtvrfinále nad týmem SK Lido z Bratislavy. V semifinále vedeme nad Plzní 3:0, 4:2. Bohužel nás poráží doslova jeden hráč, hrající na věkovou vyjímku, který vstřelil v zápase tři branky a zároveň rozhodl nájezdy. I tak třetí místo v playoff B je slušný úspěch. 

STARŠÍ ŽÁCI

Umístění: 2. místo, playoff B
Skupina: 
vs. Sk Bivoj Litvínov 5:6
vs. Florbal Chodov 2:4
vs. Wizards DDM Praha 1:1
Playoff:
vs. SK Dvojka Praha 8:2
vs. Sparta Praha 3:2 po nájezdech
vs. Olymp Praha 10:2
vs. Gepardi Brno 1:0
vs. FBS Olomouc 0:1
 
Starší žáci z důvodu většího počtu omluvenek museli být doplněni o hráče ze Šternberku, Uničova či Bulldogs Brno. Kluci  narazili na těžkou skupinu, kde rozhodovaly o celkovém umístění hodně těsné výsledky. V úvodním zápase vedli kluci 90 vteřin před koncem o jednu branku nad Litvínovem, kterému nakonec podlehli 5:6. Druhý zápas s Chodovem ve vyrovnané bitvě rozhodla až branka do naší prázdné klece. Poslední zápas ve skupině s pražskými Wizards skončil remízou, což znamenalo čtvrtou příčku ve skupině a playoff B. Do prvního playoff zápasu vstupovali kluci s ohledem na sílu svých soupeřů ze skupiny, solidně rozehraní. Nejdřív si bez obtíží poradili s Dvojkou Praha. Poté přichází dramatický zápas se Spartou, kterou poražíme v nájezdech. Přichází opět zápas Prahou, tentokrát Olymp Praha. Rozdílem o 8 branek postupujeme do semifinále, kde nejtěsnějším rozdílem porážíme Gepardy Brno a postupujeme do boje o zlatou placku. Vyrovnané finále nakonec prohráváme s kamarády z Olomouce 0:1, čímž končíme na druhé příčce playoffu B. 
 

DOROSTENCI

Umístění: 3. místo, playoff A
Skupina: 
vs. FBC Frýdek - Místek  2:0
vs. Sparta Praha 4:1
vs. Olymp Praha 10:0
Playoff:
vs. FBŠ Bohemians Praha 3:2 po nájezdech
vs. Mírně Napřed 0:4
 
 
Dorostenci doplněni o 4 hráče z Mohelnice, Šternberku či Hranic vstoupili do turnaje výhrou nad Frýdkem - Místkem. Poté přišla výhra nad mládeží Sparty Praha a zakončení drtivou výhrou nad Olympem Praha, čímž kluci svoji skupinu vyhráli. Ve finálovém dni narazili na další mládež superligového klubu a to Bohemians Praha. Po základní hrací době svítilo na tabuli skóre 2:2. Šlo se do prodloužení, kde se „Klokani“ nechali vyloučit a to hned dvakrát. Padla dokonce i červená karta pro trenéra hostí Michala Jedličku. Bohemka nám nabídla dvouminitovou přesilovku 5 na 3, kde završil svůj hattrick Kryštof Burda, a tak poslal svůj tým do semifinále celého turnaje. Zde už kluci nestačili na výběr Moravskoslezského kraje, kterému podlehli o 4 branky. Celkové 3. místo z 23 týmů je obrovským úspěchem. 
 

STARŠÍ ŽÁKYNĚ

Umístění: 3. místo, playoff A
Skupina: 
vs. Bulldogs Brno 4:3
vs. FBŠ Bohemians Praha zelené 5:2
vs. Mladá Boleslav 11:0
Playoff:
vs. FBŠ Bohemians Praha bílé 0:2
 

 


Jediná dívčí kategorie Přerova začala turnaj vyrovanou partií s mládeží Bulldogs Brno, kterou porazila 4:3. Poté přišla výhra nad zelenou Bohemkou. V sobotní hrací den odehrály holky pouze jeden zápas a to s florbalovou akademií Mladé Boleslavi, které nedaly šanci a zvítězily drtivým výsledkem. Výhra ve skupině je posunula do semifinále turnaje, kde holky předvedly i přes prohru snad nejbojovnější výkon v celé sezoně. Třetí místo je pro tuto kategorii obrovským úspěchem
 
VŠEM HRÁČŮM A TRENÉRŮM  DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI KLUBU. SPECIÁLNÍ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ RODINNÝM PŘÍSLUŠNÍKŮM, KTEŘÍ NÁS PO CELÝ TURNAJ HLASITĚ POVZBUZOVALI. BYLI JSTE SKVĚLÍ!! :)
 
 
Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!