Spartak hlásí posilu do trenérských řad. Přichází trenér Pavel Hausner!

 

Sezona se pomalu, ale jistě blíží a florbalový klub Spartak hlásí první posilu. O tom, že Spartak za poslední roky zapracoval v oblasti mládeže si všimnul i Pavel Hausner, momentálně již bývalý trenér extraligových žen Olomouce, který neodmítl nabídku na trénování od přerovského Spartaku a vyztužil tak trenérský tým v Přerově. Od nové sezony zde působit v roli hlavního trenéra dorostenců a juniorů.  Rozhovor s Pavlem najdete v tomto článku!

Ahoj Pavle, po minulé sezoně si ukončil působení u extraligových žen Olomouce a pro pokračování trenérské kariéry si zvolil právě přerovský Spartak. Proč ses rozhodl právě pro Přerov?

Původně jsem v trénování nějakou dobu pokračovat vůbec nechtěl. Ale přišlo několik nabídek z různých klubů a já se rozhodl je alespoň zvážit. Přerov byl jasná volba a to především z důvodu koncepčnosti, velkého progresu v poslední době a nadšení ze strany šéftrenéra mládeže pro tuto práci. Vlilo mi to novou chuť k trénování do žil. Po chvilkovém zvažování to ale byla jasná volba.

Mohl by si nám blíže popsat, jakým způsobem probíhala jednání s klubem?

Prvně mě elektronicky kontaktoval šéftrenér mládeže Pavel Ceh. Veškerá prvotní jednání probíhala touto formou. Šlo o to ujasnit si sportovní podmínky a cíle. Takto jsme komunikovali zhruba měsíc. Poté jsme se spolu osobně dvakrát sešli a doladily detaily práce. Následovala i schůzka s ostatními trenéry, kde jsem se podrobněji seznámil se stavem jednotlivých družstev. Jednání bylo sice zdlouhavější, ale myslím si, že to ničemu neuškodilo. Právě naopak.

Těšíš se na působení ve Spartaku? Co od této nové trenérské štace očekáváš?

Jasně, že se těším. Je to nová zkušenost. Nový tým lidí, noví hráči a naprosto odlišný způsob práce, než v ženské složce, kde jsem doposud působil. Dle mého, co se týče mládeže a práce s ní, je na tom momentálně Spartak nejlépe v celém Olomouckém kraji. Takže se především těším na práci s šikovnými a talentovanými hráči.

Do Spartaku přicházíš jako nový trenér dorostenců a juniorů. Na co se chceš konkrétně u těchto kategorií zaměřit či na čem by si chtěl zapracovat?

U každé kategorie na něco jiného. Každá má jiná specifika a z toho je třeba vycházet. Dostal jsem sice od šéftrenéra v podstatě volnou ruku, ale mým cílem je jít ve stopách klubové koncepce. Když to představím hodně zjednodušeně, tak u dorostenců bude z taktického hlediska cílem pracovat na obranné složce hry a u juniorů zase na té útočné. Cílem bude pracovat tak, aby na sebe vše navazovalo a postupem času do mužské kategorie přicházeli hráči, kteří budou vyznávat jednotný herní styl. Ale samozřejmě detaily a další věci, týkající se práce s jednotlivými kategoriemi, budou také hodně o spolupráci a komunikaci s ostatními trenéry. Komunikace, spolupráce, respekt a přijímání názorů ostatních budou hodně důležitým aspektem kvality naší práce.

Prozraď nám nakonec ještě něco o sobě? Co tě například motivuje každý den k tomu, abys měl chuť do práce? Máš nějaké své koníčky, záliby či jiné zaměstnání kromě florbalu?

Jsou i dny, kdy se mi nechce dělat vůbec nic. Ale ve florbale to tak nejde. Zvláště když jsem perfekcionista. Vždy si představím roční tréninkový cyklus jako domeček z karet, kdy vím, že když jednou polevím nebo něco udělám na půl, tak se díky tomu celý tento domeček rozpadne a já už nikdy nedosáhnu cíle, tak, jak jsem si původně vytyčil. To mě po té florbalové stránce udržuje stále čilého. Co se týče koníčků, tak jsem aktivní člověk. Hodně rybařím, pravidelně chodím do posilovny a věnuji se snad každému sportu, který si lze jen představit. Je to součást mého životního stylu. A stejně to mám i se zaměstnáním. Kromě toho, že pracuji v ZŠ Brodek, tak navíc ještě pracuji jako živnostník. Mou oblastí je jak jinak zdravý životní styl.

Poslední otázka bude pro Tebe trošku těžší J. Jaký cíl si kladeš do nové sezony?

Vždy ty nejvyšší. Jsem člověk, co nerad prohrává. Za každých okolností chci vítězit.

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!