Starší žáci berou první 3 body dekády

Starší žáci v neděli 19. 1. 2020 odehráli první ligové zápasy této dekády. Utkali se s druhou Olomoucí a Šumperkem, body však dovezli pouze tři.

FBC Přerov 1:8 FBC Olomouc

Hned chvíli po minutě Olomoučtí otevřeli skóre a morálka protihráčů šla výrazně nahoru. I přes smršť střel a přerovských protiútoků bylo však skóre na delší dobu nepozměněné. Po dalších 7 minutách se však opět střelecky prosadili hráči Olomouckého celku. Dalších pár minut bylo z pohledu diváků opět klidných, avšak ke konci 13. minuty došlo ke špatnému střídání Přerova, kteří v následující přesilové hře opět inkasovali. Další třetina probíhala vskutku zajímavě. Přerov v prvních šesti minutách inkasovali další dva góly a následně se po faulu Olomouckého hráče dostali do přesilové hry, ve které však díky chybám obránců přesilovku v gól neproměnili, ale naopak inkasovali během 15 vteřin. Další třetinu inkasovali Přerovští další dva góly a následovala série vyloučení hráčů Přerova, po které se na nějakou dobu ocitli v situaci 3 na 5. Po minutě tuto situaci dokázali hráči Olomouce proměnit a zvýšit tak skóre na 8:0. Půl minuty před koncem se však Janu Coufalovi podařilo proměnit standartní situaci a nenechat Olomouckého brankáře odejít s čistým kontem.

FbC Asper Šumperk 3:10 FBC Přerov

V druhém utkání se hráčům z Přerova vedlo o mnoho lépe. Hned v prvních dvou minutách zvládli otevřít skóre a následně ho navýšit na 2:0. Hráči Asperu však nezaváhali a odpověděli na tuto akci vzápětí střelou za záda přerovského gólmana. Zbytek třetiny doprovázelo několik nepovedených kombinací Přerova a protiútoků Šumperku. V prvních vteřinách hráči Šumperku dorovnali skóre, na což odpověděl hráč Přerova Jonáš Pavliš v dalších 7 vteřinách a opět poslal Přerov do vedení. Zbytek třetiny probíhal ve prospěch hráčů Přerova v podobě 2 gólů a naneštěstí vyloučení střelce jediného gólu minulého utkání, Jana Coufala, které probíhalo z větší části v následující třetině. Asper svou výhodu další třetinu využil a skóre bylo 3:5. Třetí třetina patřila Přerovu, krom zmiňovaného gólu z přesilové hry už neinkasovali ani jeden gól. Naopak přišla branka Jana Hrubči, která tomuto produktivnímu hráči dokončila hattrick. Následně přišel další gól od pouze jedenáctiletého Filipa Antoniazi. Vzápětí hráč Šumperku nezvládl emoce a odhodil svou florbalku přes celé hřiště až na střídačku a byl vyloučen za nesportovní chování na 2 minuty s dodatečným osobním trestem. Přesilovou hru během 25 vteřin proměnil Jiří Machala a skóre zaokrouhlili
na desítku hráči Jonáš Pavliš a Matyáš Zbranek, kterým oboum asistovala Gabriela Vaculová.

Na konec bych chtěl pozvednout trio hráčů Hrubča, Pavliš, Vaculová, kteří se každý podíleli na 4 gólech. Zároveň gólman Přerova neskutečně podržel tým a vychytal několik střel, ve kterých sám čelil i dvoum hráčům a byl v těchto duelech nadmíru úspěšný, a to jak v utkání proti Olomouci, tak i proti Šumperku.

Autor článku: Alexandr Majer