Starší žáci: Dvakrát mrkev, jednou cibule

První únorový víkend vyrazil tým starších žáků k dvojzápasu do Prostějova, kde se utkal se Šternberkem a domácím Sportcentrem. Na další den vyrazil navíc tým do Otrokovic, kde odehrál přátelský zápas s Pantery.

V posledních zápasech panuje v týmu pohoda, kluci mají skvělou docházku, což vypadá i v zápasech. Odbourala se jedna největších přítěží a to byl přechod do útočného pásma. Navíc si kluci vytvářejí více šancí ze standartních situací, které v minulosti zahazovali, než aby si z nich vytvářeli výhody. Musí se však zapracovat ještě na koncovce.

Zápas se Šternberkem opět podívaná. V minulém zápase totální kolaps Šternberku, životní obrat pro kluky z 0:4 na 5:4, velká facka plná zkušeností pro Šternberk, ve kterém diktoval tempo právě on, až na posledních osm minut.

Teď vyrovnaná bitva, Kolomazník pokračoval v nastřelování tyčí (asi 3, v minulém zápase se Šumperkem asi 7, takže stupnice jde dolů, zlepšení je, příště přijde třeba hattrick =D ), zároveň oba brankáři na jedničku. Troufám si říct, že jsme odehráli o dost lepší zápas než minule, avšak zápas rozhodla individualita soupeře, která nás reprezentovala kdysi Hummelu a to Honza Večerka. Kluk umí výborně vystřelit, což jsme podcenili a borec nám pak nasypal tři fíky. Jinač zápas pastva pro oči, vyhrát mohl každý, možná nám opět chybělo trošku štěstí, ale tak to ve sportu bývá. Prohra 2:5 byla skvělou zkušeností.

Zápas s Prostějovem, z obou stran bez tempa a s hromadou nepřesností. Hlavní cíl a to nepřizpůsobit se tempu a hře soupeře nevyšla. No, byla to šílenost, rozhodčí navíc předvedli taky parády, ale vem to čert. Děkujeme Patrikovi v brance, který nás zachránil od výchovné facky. Kdyby se hrál zápas z naší strany na dvě lajny, jak v prvním zápase, vypadalo by to jinak. Výhra 4:3.

Na další den jsme se vydali na přátelák do Otrokovic. Ten, kdo neodcestoval, ať lituje. Zápas byl na úrovni 2.ligy juniorů a to nejsem žádný snílek. Rychlost, bojovnost z obou táborů byla na jedničku, brankáři bez chyby. Když už i mistr ČR v pětiboji řekne, že nemůže, tak to už musí něco znamenat. Vyrovnaný zápas, kterému snad nic nechybělo. Těšíme se na odvetu a doufáme, že jich zopakujeme více. Zápas sezóny, bez pochyb.

Z víkendu tedy tři zápasy, dva s výborným tempem, jeden s blátem na hlavě. Na scénu přijde řada přáteláků či ligových zápasů. Musíme hrát, hrát, hrát a trefovat více zařízení. Jinak to nejde.

Autor článku: Pavel Ceh

MILUJEME FLORBAL, BOJUJEME ZA PŘEROV!