Starší žáci na Uničov nestačili

Parta starších žáků odcestovala v neděli do Olomouce, kde svedla utkání s Uničovem a Lipníkem.

FBC Přerov – FBC ZŠ Uničov 2:5

Poprvé se přerovský celek utkal na palubovce Olomouce proti FBC ZŠ Uničov. Ještě před začátkem utkání bylo jasné, že se bude jednat o velice vyhrocené utkání. Bezprostředně po začátku zápasu se tým Uničovu vydal do útoku. I přes pokus o bránění Přerov inkasoval dvě branky a do druhé třetiny šel přerovský celek za stavu 0:2 pro Uničov. Celou druhou třetinu Přerov nenašel recept jak dostat balonek do soupeřovy brány a naopak Uničovský mančaft rozvlnil přerovskou síť ještě třikrát. Tímto byla zakončena druhá třetina a přerovký tým jde do poslední třetiny za skóre 5:0 pro Uničov. Třetí třetinu ovládl Přerov. Tým Uničova si v této chvíli myslí, že už mají vyhráno, ale přerovský celek se „kousnul“ a z posledních sil se vrhl na Uničov a svým gólem Jonáš Pavliš vlil svým spoluhráčům novou krev do žil. Hala začala znovu burácnět a Přerov se rozehrál. I přes mnoho šancí se Přerovu povedl vstřelit ještě jeden gól a zápas tímto končí lépe pro Uničov za skóre 5:2.

FBC Přerov – FBC Lipník 5:3

Druhý zápas přerovský tým odehrál s nedalekým soupeřem z Lipníka. Už od začátku byl Přerov utláčen Lipníkem a hned v první minutě Přerov inkasoval branku. Přerovský tým se ale nenechal zahanbit a začal hrát. Celý zápas nejvíce dominovala 2. přerovská lajna jelikož se první moc nedařilo a nedokázali na hřišti spolupracovat. Ke konci první třetiny se vzchopila i první lajna a hned dala gól. Druhá lajna to jen o pár vteřin později zopakovala a do druhé třetiny se šlo za stavu 2:1 pro Přerov. Druhá část byla opatrná z obou stran. Přerov začal lépe kombinovat a prostřelil lipnického brankáře hned dvakrát. Lipník se nevzdal a Přerovu nadělil ještě jednu branku. Do poslední třetiny se tak šlo za stavu 4:2. Úvod třetí třetiny se více vydařil Lipníku, když z Přesilovky vstřelil branku a skóre tak změnil na 4:3. Hala se ohromně rozburácněla. Fandili fanoušci jak z Přerova, tak i z Lipníka. Konec utkáni nejlépe využil útočník přerovského kádru Vojtěch Řezníček. Svou střelou do lipnické brány upravil skóre na 5:3 a potvrdil tak i vítězství Přerova.

Přerov si tímto veze z Olomouce alespoň tři body, a jelikož se jednalo o jeho druhou prohru v lize, drží tak 3 příčku tabulky.

Sestava: Antoniazi - Zmeškal, Šamořil, Řezníček, Lorenc, Váhala, Valčuha, Krampla, Gavaller, Pavliš, Hrubča, Procházka

Autor článku: Šimon Váhala