Starší žáci opět stoprocentní

V neděli ráno odcestovali starší žáci do Prostějova, kde je čekala první vážná zkouška letošní sezóny. Tu zvládli na výbornou a jsou stále na druhém místě za vedoucím Šternberkem a to pouze o skóre.

FBC Spartak Přerov – FBC TJ Tatran Litovel 13:5
(6:3; 3:2; 4:0)

První zápas byl, dá se říct, na rozběhání a seznámení se s halou. Jelikož Litovel přijela se sedmi hráči do pole, tak se dal očekávat jednostranný florbal a nakonec tomu tak i bylo. Kluci nastříleli třináct gólů a soupeř se dostával na svou útočnou polovinu jen sporadicky. I tak nám dokázal nastřílet pět gólů.

FBC Spartak Přerov – FBS Olomouc A 4:3
(2:2; 0:1; 2:0)

Druhé utkání bylo z úplně z jiného soudku. Hra se od začátku přelévala ze strany na stranu a jedna útočná akce střídala druhou. Přerov se hned v desáté vteřině po špatné rozehrávce Olomouce dostal snadno do vedení, kdy obránce namazal na střed Zemanovi a ten si nabídkou poradil na výbornou. V deváté minutě už to bylo 2:0, to si pro změnu se svými bývalými spoluhráči pohrál Sova. Zdálo se, že utkání začíná víc než výborně pro přerovskou partu, ale ta nedůslednostmi v obraně nabídla soupeři několik šancí a ti dokázali dvě z nich využít. Do „šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu 2:2. Druhá třetina nabídla stejný obrázek jako ta první, ale tentokrát měl více štěstí soupeř, který dokázal využít jednu z mnoha šancí a tak se do třetí třetiny nastupovalo za stavu 3:2 ve prospěch Olomouce.

Kluci se ale nevzdali a stále hráli na pokraji svých sil. Odměnou jim bylo vyrovnání ve druhé minutě. Před
námi bylo deset minut, ve kterých se mohlo stát cokoliv. Oba týmy znepříjemňovaly soupeři rozehrávku napadáním a tak místy utkání připomínalo chrtí závody, kdy se hráči honili za míčkem, který létal vzduchem ze strany na stranu. V páté minutě Vinklárek obral olomouckého hráče o míček a střelou „pod víko“ otočil vývoj utkání. V následných sedmi minutách si Přerov mohl vyzkoušet,  jak pevnou má obranu.  Ta v čele se skvěle chytajícím Raškou odolala. Ani vyloučení Pauloviče a následná powerplay Olomouce neměla na utkání vliv a Přerov se mohl radovat z dalšího důležitého vítězství letošní sezóny.

Velký dík patří také rodičům a rodinným příslušníkům, kteří svým fanděním vyhecovali kluky k parádnímu výkonu

Sestava: Lanča, Raška – Paulovič, Vinklárek, Stašek, Langer, Anděl, Foldyna – Pavliš, Zeman, Sova, Pospišilík, Večerka, Kolomazník, Škop, Pospíšil, Suchánek

Autor článku: Jaromír Kubáč