Starší žáci přijeli poprvé v sezoně s prádznou

V sobotu 19. prosince odcestovali starší žáci do Litovle, kde je čekali první těžší soupeři letošní sezóny a to Mohelnice a Droždín.

FBC Spartak Přerov – FBC Fat Pipe Mohelnice 2:8 (0:0, 2:3, 0:5)
Branky (asistence): 2x Zeman (Lanča, Šefčík)

První třetina byla spíše „oťukávací“ kde rozehrávka i napadání dělalo problémy oběma týmům a oba brankáři předváděli skvělé výkony.V druhé třetině začala Mohelnice tahat za delší konec provazu a tak šla do závěrečné třetiny s náskokem jedné branky, což ve florbale vůbec nic neznamená.Třetí třetina se Přerovanům vůbec nepovedla. Nepomohla ani korekce sestavy a Mohelnice díky skvělému napadání a 100% obraně již neinkasovala a navíc přidala pět branek. Tým Přerova tak poprvé v sezóně ochutnal hořkost porážky.

FBC Spartak Přerov – Floorball player FBC Droždín 4:6 (0:3, 3:1, 1:2)
Branky (asistence): 2x Pavliš (Paulovič, Zeman), Zeman (Pavliš), Sova (Zeman)

První třetina byla ve stejném duchu jako ta třetí. Odchozího zápasu, klukům se nedařilo absolutně nic a tak nastupovali do druhé za nepříznivého stavu 0:3. Obraz druhé třetiny byl podstatně lepší a klukům se podařilo stáhnout na rozdíl jedině branky, stejně jako v předchozím zápase. Poslední třetina se odehrávala ve stejném rytmu jako ta druhá, bohužel se klukům nepodařilo zápas otočit na svou stranu a tak poprvé v sezóně odjížděly s prázdným kontem.

I tak se starší žáci Spartaku stále drží na druhém místě za Šternberkem, se kterým se utkají na dalším turnaji a to 17.ledna v Mohelnici. Doufejme, že kluci přes Vánoce zapomenou na tyto zápasy a v lednu ukážou,  co v nich doopravdy je.

Autor článku: Jaromír Kubáč