Starší žáci se díky 6 bodům dotáhli na první Uničov

O víkendu se starší žáci FBC Přerov podívali do Senice na Hané, kde odehráli 2 důležité zápasy proti FBC Zeal Lipník a FBC Hranice. Výsledky těchto zápasů pomohly Přerovu udržet šanci dostat se na Mistrovství České republiky, o které se přetahují s týmem Uničova.

FBC Přerov 11:0 FBC Zeal Lipník

V prvním zápase se Přerov utkal s Lipníkem. Skóre zápasu otevřel Maxim Šefčík, kterému asistoval Jonáš Kolomazník již ve třetí minutě. Po tomto gólu inkasuje Lipník v první třetině ještě 2 góly. Druhá třetina opět patřila týmu z Přerova, který dokázal rozvlnit lipnickou síť hned pětkrát. V poslední třetině přerovský celek jenom potvrdil svoji dominanci. Výsledné skóre ukazovalo na tabuli 11:0 a brankář Antoniazi si připsal svou první nulu ve starších žácích.

FBC Přerov 15:4 FBC Hranice

V druhém zápase se tým Přerova dokázal prosadit hned po 20 vteřinách zásluhou Hrabici, Hranice se ale nezalekly a dorovnaly. To bylo ovšem ze strany Hranic v první třetině vše. Michal Hrabica si na 12 minut otevřel na hale v Senici střelnici a golmana Hranic prostřelil hned třikrát. První třetina končila za stavu 4:1. Ve druhé třetině Přerov rozebral obranu soupeře a nasázel úctyhodných 7 branek. V této třetině se pro změnu blýskl Maxim Šefčík, který si do kanadského bodování připsal jeden gól a tři asistence. Hranický tým dokázal dopravit míček do branky pouze jednou za celou druhou třetinu a do závěrečné části se šlo za stavu 11:2. Poslední třetina byla gólově nejvyrovnanější, když Hranice dokázaly vstřelit přerovským hochům dva góly, nicméně i tuhle třetinu Hranice prohrály. Zápas tak končí jednoznačně 15:4.

Autor článku: Šimon Váhala