Starší žáci v Prostějově za tři body

V neděli 20. března odcestovali starší žáci v omlazené sestavě do Prostějova, kde je čekali hned tři zápasy. V prvním utkání převálcovali Litovel, druhý zápas už ovládl soupeř ze Šternberku a na poslední utkání s Prostějovem už nezbyli síly. Starší žáci si i přes sympatický výkon vezou pouze tři body.

FBC Spartak Přerov vs. FBC TJ Tatran Litovel – 9:1Oslava branky Marka Večerky

V prvním utkání nastoupili starší žáci proti šestici hráčů z Litovle. Hráči Spartaku nasadili hned od začátku aktivní pressing po celém hřišti a soupeře tak brzy unavili. Jako první se prosazuje v páté minutě Kololomazník, který dostává přihrávku od Večerky od mantinelu. Po třinácti vteřinách vzniká úplně stejná akce se stejnými účinkujícími. Kolomazník tedy přidává ještě jednoho „banána“. V šesté minutě se podařilo prosadit Zemanovi, kterému přihrál Sova. První třetina se uzavřela za stavu 3:0.
V druhém dějství překvapil soupeř, který hned v první minutě snižuje na 3:1. V páté minutě se prosazuje Sova a dochází k vyloučení soupeře. Hra 5 na 4 vytvořila mnoho šancí, které musel soupeř opět hasit faulem na dvě minuty, a hrálo se 5 na 3. Tato přesilovka přinesla další dva góly a stav utkání byl rázem 6:1.
Ve třetí části si završil svůj hattrick Kolomazník a Večerka trestá chybu soupeře a také se prosazuje. Zeman v desáté minutě kosmeticky upravuje výsledek na 9:1.

Sestava: Jonáš Iž (G), Michal Lánger (0+1), Tobiáš Pavliš (1+1), Marek Možíš, Pavel Zeman (2+1), Alex Suchánek, Radek Pospíšil, Kamil Škop, Michal Bělaška (1+0), Maxim Šefčík (MŽ), Petr Sova (1+2, MŽ), Marek Večerka (1+3, MŽ) a Jonáš Kolomazník (3+0, MŽ).

FBC Spartak Přerov vs. Fbc Topgal Šternberk – 4:8

Do zápasu vstoupil lépe soupeř, který se prosazuje hned v pětatřicáté vteřině. Než se hráči Spartak stihli oklepat z první branky, tak už slavili svůj druhý gól. Na ten se však brzy podařilo odpovědět Kolomazníkovi, který snížil na 1:2. Zbytek první třetiny se už prosadil pouze soupeř, a to hned dvakrát.
Na začátku druhé třetiny opět přidává gól Šternberk. Přerovští se však nezalekli. Jako první snižuje Škop po asistenci Bělašky  a druhý gól střílí Kolomazník po přihrávce Šefčíka. Spartak snižuje na rozdíl dvou branek. To ovšem netrvalo dlouho a opět se prosazuje Šternberk a uzavírá tak druhou část na 3:6.
Ve třetím dějství opět otevřel střeleckou listinu soupeř. Na to se podařilo odpovědět v sedmé minutě Sovovi (Zeman). Šternberk ovšem ještě kosmeticky upravuje výsledek na 4:8. I přes prohru o čtyři branky předvedl Přerov sympatický výkon.

Sestava: Václav Raška (G), Michal Lánger, Tobiáš Pavliš, Marek Možíš, Pavel Zeman (0+1), Alex Suchánek (0+1), Radek Pospíšil, Kamil Škop (1+0), Michal Bělaška (0+1), Maxim Šefčík (0+1, MŽ), Petr Sova (1+0, MŽ), Marek Večerka (MŽ) a Jonáš Kolomazník (2+0, MŽ).

FBC Spartak Přerov vs. SK K2 Sportcentrum Prostějov – 1:4

V posledním utkání se střetl Přerov s domácími. Do utkání jsme vstoupili pouze v deseti lidech z důvodu žaludečních a ortopedických potíží Večerky a Suchánka. Měli jsme v plánu začít stejně jako v prvním utkání s Litovlí. Aktivním napadáním bychom soupeře dostali pod tlak a využívali bychom jejich chyby. Bohužel však předešlé zápasy a střídání na dvě lajny se na hráčích negativně podepsalo. Jako první se prosadil soupeř ve čtvrté minutě. V šesté minutě jsme dostali možnosti přesilové hry, kterou se nám nepodařilo proměnit. Devatenáct vteřin před koncem se podařilo zvýšit stav utkání domácímu celku a první třetina se tak uzavřela za stavu 0:2.
Do druhého dějství se namotivováni přerovští hráči vrhli jako tornádo. Již v první minutě si aktivním napadáním vynutil chybu soupeře Sova, který trestal bez asistence. V minutě druhé se Spartak opět dostával do velkých šancí a vynutil si tak faul Prostějova a trestné střílení. Důvěru trenéra dostal Zeman, kterému se nepodařilo překonat strážce svatyně domácích. V sedmé minutě se opět podařilo trefit soupeři, který tak utekl na rozdíl dvou branek.
Ve finální části už svěřenci Spartaku neměli mnoho sil a na hřišti „tahali nohy“. V osmé minutě se podařilo opět prosadit soupeři. Přerovští ještě 4 minuty před koncem zápasu zkoušeli hru v šesti, kde si vytvořili mnoho šancí, které ovšem nedoputovali do klece Prostějova. Utkání skončilo po šestatřiceti minutách 1:4.

Sestava: Filip Lanča (G), Michal Lánger, Tobiáš Pavliš, Marek Možíš, Pavel Zeman, Alex Suchánek, Radek Pospíšil, Kamil Škop, Michal Bělaška, Maxim Šefčík (MŽ), Petr Sova (1+0, MŽ), Marek Večerka (MŽ) a Jonáš Kolomazník (MŽ).

Autor článku: Daniel Šmehlík