Starší žáci za 6 bodů

Parta starších žáků odcestovala do Senice na Hané, aby se zde utkala proti Lutínu a Mohelnici.

FBC Přerov – FBC Tornáda Lutín 11:3

V prvním zápase se přerovští starší utkali s Lutínem, se kterým už se jednou v sezóně setkali. V tomto zápase byl Přerov favoritem, což se ukázalo ve druhé minutě, když se Přerov dostal do vedení. Chvíli poté Přerov doplatil na nedůraz před bránou, a tak Lutín srovnal a po chvíli se dostal i do vedení. Do konce třetiny už Přerov neinkasoval a přidal 4 góly, takže první třetinu ovládl poměrem 5:2. Druhá třetina nebyla nijak atraktivní. Přerov si výsledek pohlídal a ještě přidal 2 góly. Stav po druhé třetině 7:2. Na začátku třetí třetiny Lutín na Přerov naběhl a po půl minutě skóroval. Přerov se nezalekl a utkání už si pohlídal a ještě dokázal skórovat a to čtyřikrát. Gól dal dokonce i Arnošt Pospíšil při své premiéře za starší žáky když, vymáchal gólmana při nájezdu.

FBC Přerov – FBC Mohelnice 18:4

Do druhého zápasu proti Mohelnici vstoupil Přerov nejlépe jak mohl, protože skóroval hned po 27 vteřinách a druhý gól padl o 52 vteřin později. Přerov zvýšil svůj náskok za první třetinu ještě o 3 góly, ale i 2 krát inkasoval. Do druhé třetiny šel Přerov s klidnou hlavou. Po chvíli přerovští navýšili své vedení a moment po tom se rozjel brankový kolotoč se jménem Gavaller. Mohelnici se ještě podařilo 2 krát snížit, ale Přerov měl brankový náskok. Na hře se inkasované branky nijak neprojevily a skóre po druhé třetině bylo 12:4. Třetí třetina patřila Přerovu, který 6 skóroval a zápas skončil vysokým rozdílem 18:4.

Sestava: Antoniazi – Zmeškal, Šamořil, Řezníček, Váhala, Lorenc, Vaculová, Krampla, Gavaller, Pavliš, Hrubča, Janeček, Pospíšil, Zbránek a Procházka

Autor článku: Jonáš Pavliš