Starší žákyně vydřely druhé místo

O velikonočních svátcích, v sobotu 20. 4. 2019, odjely starší žákyně FBC Přerov ke svému předposlednímu turnaji v této sezóně do nejvzdálenějšího Havířova, aby se zde postupně utkaly s týmy Opavy, Hranic, Vítkovic a Havířova. K turnaji hranému systémem 5+1 odcestovalo pouze 9 hráček (8+1) což naznačovalo, že to budou mít holky hodně těžké, možná ani ne tak herně, jak fyzicky.

První zápas začal proti Opavě v 8.30, což znamenalo vyrážet z Přerově v 6.45. Vidina možnosti použít všechny "možné" hráčky se rozplynula již před zazněním píšťalky a tedy holky nastoupily pouze v počtu 7+1. Od prvních minut holky přehrávaly soupeřky a odměnou jim byla výhra v prvním poločase 2:1, druhý poločas se odehrával ve skoro stejném stylu, leč bohužel s odcházejícími silami, a tak i druhý poločas vyhráváme 3:1 a celý zápas 5:2 - první tři body jsou "doma".

Do druhého zápasu proti Hranicím nastupují odpočatá děvčata již v plném počtu 8+1. Začátek se nám moc nedaří a po 1. minutě prohráváme 0:2, ale holky bojují co to jde a střelou Terezy Gáborové (první zápas a první branka za SŽ - gratulujeme) srovnáváme na 2:2. Hranice opět odskakují na rozdíl jedné branky, ale do konce prvního poločasu manko smazáváme a na ukazateli svítí stav 3:3. V druhém poločase Hranice k ničemu nepouštíme a vyhráváme jej 3:0, čili konečné skóre 6:3 pro FBC Přerov a další 3 body.

Třetí zápas jdeme na Vítkovice, nejtěžšího soupeře na tomto turnaji. Holky dělají maximum, ale síly odchází, k tomu jeden vlastní gól a první poločas končí 1:2. V druhém poločase nemáme již z čeho brát a tak jej prohráváme 1:3. I přes prohru 2:5 jsme s Vítkovicemi uhrály nejlepší výsledek z týmů na tomto turnaji.

Do posledního zápasu holky nastupují proti domácímu Havířovu s tím, že pokud remizují/vyhrají skočí druhé, ale pokud prohrají skončí třetí. Celý první poločas se s Havířovem (který taky nastupuje v počtu 8+1) přetahujeme o každou branku s lepším koncem pro nás a vyhráváme jej 3:2, jenže přicházíme o hráčku, což nám dělá vrásky a starosti. Druhý poločas je již víc o boji než o předvedené hře a i přes hru bez brankařky, ke které přistoupil Havířov 2 minuty před koncem - bez našeho potrestání, končí druhý poločas 1:1 a celý zápas vyhráváme 4:3 - opět 3 body do tabulky, a tím pádem končíme s 9-ti body na 2. místě.

Děkujeme holkám za maximum, které na tomto turnaji odevzdaly.