Šumperk oplatil Přerovu domácí prohru

9:8 vyhráli muži Spartaku na sklonku loňského roku v Šumperku. Soupeř se v tabulce pohybuje v horních patrech a když vedoucí týmu navíc počítal omluvenky jednu za druhou, bylo zřejmé, že favoritem zůstanou spíše hosté. Přerov nakonec tak tak poskládal dvě pětice. Celá mladá druhá pětka se navíc skládala z hráčů, kteří měli v nohách dva zápasy za C tým. Nakonec to však tak odevzdané nebylo a Přerov sahal po bodech. Vyrovnané utkání pro sebe ale nakonec urvali Aspeři poměrem 7:5.

FBC Spartak MSEM Přerov - FBC Asper Šumperk 5:7 (1:1, 2:2, 2:4)

Střely na branku: 21:24
Využité přesilovky: 0/1 - 1/3
Počet diváků: 40
Nejlepší hráči: Lukáš Bibr - Michal Šíma

Góly (asistence): Kaďorek (Dohnal), Bibr (Baran), Fafílek, Baran (Bibr), Dvořák (Kaďorek)

Zápas začal ve velice taktickém pojetí, je tím myšlena hra na  "vyčkávanou". Divákům to nemohlo přijít příliš atraktivní, zvláště pokud navštívili nyní už týden starý zápas Přerova proti Bulldogs B. Přerovu ale takový vývoj hry spíše vyhovoval. Hrál často na míčku a obě pětky se mohly pomalu na hřišti sehrát. Úvodní gól si připsal Kaďorek. Vypadalo to, že vedení domácím vydrží, pak však po klukovině a vyloučení Dohnala skóroval přímo z volného úderu Šíma - 1:1.

Začátek druhé části patřil Šumperku. Hosté se navíc z hole Venouše po brejku dostali do prvního vedení v zápase - 1:2. Přerov postupně přebral iniciativu a vypadalo to, že by mohl vstřelit gól. Ten však padl po dalším brejku na druhé straně, tentokrát se nadvakrát prosadil přes Ceha Chladil - 1:3. Aktivita Přerova nakonec slavila své ovoce. Nejprve Baran nachází čepel Bibra, který z první trefuje a nedlouho po něm zachytává Fafílek zlou rozehrávku soupeře a nekompromisně věší do šibenice - 3:3.

Šumperk si díky Trávničkovi velmi brzy ve třetí třetině bere zpět své vedení - 3:4. Aktivita Spartaku však neustává a sympaticky bojující domácí se dočkávají vyrovnání. Opět je to mladičká útočná dvojice Bibr - Baran, tentokráte se role vyměňují a Baran trefuje skulinku v postoji obránce i brankáře Byvana - 4:4. V polovině utkání se za přispění skvělé clony ujímá i projektyl moc dobře hrající Dvořáka - 5:4. Bohužel, hra se v posledních minutách proměňuje v zuřivou běhanou, šance se přelévají z jedné strany na druhou a Šumperk jednou takovou srovnává, když vyrovnává Šíma - 5:5. Nadšenou hru Spartaku tentokrát doplňují taktické chybičky při bránění a Aspeři toho náležitě využívají. Nejprve Chladil dostává až příliš času a prostoru a potom Šíma dává na neobsazeného Trávníčka - 5:7. Žvanílek Kaďorek svému týmu vyloučením jistě nepomáhá a když Malina v přílišné snaze trefuje střelou soupeře a následně jej fauluje taky za dvě minuty, je prakticky rozhodnuto.

Sestava: Ceh - Dohnal, Dvořák, Ďopan, Fafílek, Kaďorek, Malina, Tesař, Baran, Haliak, Bibr

Autor článku: Petr Malina